Çanakkale Zaferi'nin 108. Yildönümü Çiftlikköy'de Kutlandi

Çiftlikköy’de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yildönümü ve Sehitleri Anma Günü etkinlikleri dolasiyla yapilan etkinlikler, Kaymakamlik Meydani’nda gerçeklestirilen çelenk töreni ile basladi.

Çanakkale Zaferi'nin 108. Yildönümü Çiftlikköy'de Kutlandi
Çiftlikköy Kaymakami Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Baskani Ali Murat Silpagar, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Özgür Nakasçi ile sehit aileleri ve gaziler adina Sehit Abdülhamit Kaya’nin babasi Necip Kaya tarafindan Atatürk heykeline çelenk sunumlari yapildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Sehitleri Anma Günü programina ise özel bir kolej ev sahipligi yapti. Okul sergi salonunda gerçeklestirilen etkinlikler sergisinin gezilmesinin ardindan baslayan programda Çanakkale Savasi’nin önemini anlatan siir ve tiyatro gösterileri ilgiyle izlendi. Etkinlikte bir ögrenci de isaret diliyle Çanakkale Türküsü’nü okudu. Etkinlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan okullar arasi yarismalarinda dereceye giren ögrencilere ödüllerini ise Çiftlikköy Kaymakami Ömer Bilgin, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Özgür Nakasçi ve Çiftlikköy Belediye Baskani Ali Murat Silpagar takdim etti. Ögrencilerin hazirladigi ve büyük begeni toplayan Çanakkale Zaferi’nin anlatildigi tiyatro gösterisi ile program sonra erdi.

Çiftlikköy Belediye Baskani Ali Murat Silpagar, Çanakkale Zaferi’nin Türk Milleti’nin en sanli zaferleri arasinda yer aldigini dile getirerek, “Bütün dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten essiz zaferin 108. Yildönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan ugruna canlarini feda eden tüm kahraman sehitlerimizi rahmet ve saygiyla aniyoruz. Ruhlari sâd, makamlari âli olsun” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI