Çanakkale Sehitleri, Edirnekapi Sehitligi'nde Törenle Anildi

18 Mart Çanakkale Sehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yil dönümü nedeniyle Edirnekapi Sehitligi’nde tören düzenlendi. Törenin ardindan Vali Ali Yerlikaya, IBB Baskani Imamoglu ve beraberindeki heyet sehit kabirlerini ziyaret etti.

Çanakkale Sehitleri, Edirnekapi Sehitligi'nde Törenle Anildi
18 Mart Çanakkale Zaferi 108. Yil dönümü ve Sehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Edirnekapi Sehitligi’nde tören düzenlendi.

Törene, Istanbul Valisi Ali Yerlikaya, Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani Ekrem Imamoglu, 3. Kolordu Komutani Korgeneral Levent Ergün, Istanbul Il Emniyet Müdürü Zafer Aktas, ilçe kaymakamlari, ilçe belediye baskanlari, sivil toplum kuruluslari temsilcileri, gaziler ve vatandaslar katildi.

Sehitler Anitina çelenk birakilmasi ile baslayan tören, saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasi ile devam etti. Törende Istanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpagus sehitler için dua okundu.

Törenin ardindan Istanbul Valisi Ali Yerlikaya, IBB Baskani Ekrem Imamoglu, 3. Kolordu Komutani Korgeneral Levent Ergün ve beraberindeki heyet Polis Sehitligi ile Edirnekapi Kara Sehitligi’ndeki kabirleri ziyaret ederek karanfil birakti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI