Taksi çağıranlar dikkat! Bugünden itibaren geçerli: Ekstra 20 lira...

Uber uygulaması üzerinden taksi çağırmaya, komisyon maliyeti eklendi. 11 Aralık'tan itibaren müşteriler 20 lira daha ödeyecek.

Taksi çağıranlar dikkat! Bugünden itibaren geçerli: Ekstra 20 lira...
İstanbul gibi büyükşehirlerde taksi bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bu noktada müşteriler 'Uber' uygulaması üzerinden taksi çağırmayı tercih ediyor.

Ticari taksilerde kullanılan Uber uygulamasında tüketicilere ek maliyet geldi. Yeni yapılan düzenlemeyle birlikte Uber aracılığıyla ticari taksi çağıran kişiler Uber'e komisyon ödeyecek.

'Sabit 20 lira'

Uber'den yapılan açıklamada şu detaylar yer aldı:

Süreçlerimizle ilgili bir güncelleme hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Bu hizmet bedeli, hem nakit hem de uygulama içi kredi kartı ödemeli yolculuklarda geçerli olup, yolculuk özetinizde görünecek şekilde yolculuk ücretine ekleniyor olacaktır.

Kredi kartı yolculuklarında hizmet bedeli, yolculuk ücretine otomatik olarak yansıyacaktır. Nakit yolculuklarınızda ise sürücü, yolculuk ücretine eklenecek sabit hizmet bedelini Uber adına sizden tahsil edecektir.

Dünyada yürürlükte olan ve yolculuk deneyimini geliştirmek için kullanılan işbu hizmet bedelinin, her bir yolculuk için 20 TL sabit bir ücret olduğunu, yolculuğunuzun mesafesine veya süresine bakılmaksızın aynı kalacağını hatırlatmak isteriz.