Bakan Yerlikaya duyurdu! Germiciler suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Muğla'da düzenlenen "Kafes operasyonu" kapsamında, "Germiciler" suç örgütünün çökertildiğini bildirdi. Bakan Yerlikaya örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahsın tutuklandığını aktardı.

Bakan Yerlikaya duyurdu! Germiciler suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya duyurdu! Germiciler suç örgütü çökertildi
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla'da düzenlenen operasyonda 'Germiciler' suç örgütünün çökertildiğini ifade etti. Açıklamasının devamında Bakan Yerlikaya örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahsın tutuklandığını aktardı.

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde:

10 ŞÜPHELİ ŞAHIS TUTUKLANDI

'Muğla'da düzenlenen 'KAFES' operasyonları kapsamında, elebaşılığını Hakan Germici isimli şahsın yaptığı ve 'Germiciler' grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonda aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

Organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz.

Muğla'da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici'nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi.

Bakan Yerlikaya duyurdu! Germiciler suç örgütü çökertildi

'TABANCALAR, SAHTE TAPULAR, DİJİTAL MATERYALLER İLE NAKİT PARA ELE GEÇİRİLDİ'

Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi.

Operasyon kapsamında sayıda tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile nakit para ele geçirildi.

'Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kuran' bu şahıslardan 15'i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duaları sizlerle.'