Türk Ressam 'Senden Sonra' Sergisiyle Sanatseverlerle Bulusuyor

Çagdas resmin yetenekli ismi Ayse Betil, ikinci kisisel sergisi “Senden Sonra” ile sanatseverlerle bulusuyor. Yalnizca resim degil, edebiyat ve müzikle de bütünlesen, ayni zamanda geçmisten izler tasiyan sanat sergisi, 3 Kasim’da Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamami’nda sanatseverlere kapilarini açacak.

Türk Ressam 'Senden Sonra' Sergisiyle Sanatseverlerle Bulusuyor
Çagdas resim sanatinin genç yeteneklerinden Ayse Betil, hem yurt içi hem de yurt disindaki basarilariyla adindan sikça söz ettiriyor. Eserleri Ekim ayi içerisinde gerçeklesen Gaziantep “Ayintap” Karma Sergisi’nde sergilenen, daha önce New York’taki Ev Gallery’de ve Paris’teki ‘Soleil et Lune’ karma sergisinde yer alan ve geçtigimiz sene gerçeklestirdigi bir kisisel sergisi bulunan sanatçi, agirlikli olarak figüratif çalismalariyla taniniyor. Kendine has çarpici üslubuyla sanat çevrelerinde ayricalikli bir yer edinen Betil, eserlerinde genellikle insanin iç dünyasina odaklaniyor. Yagliboya, pastel, kara kalem ya da karisik teknikle yaptigi tüm çalismalari dikkat çeken ve bugüne dek sayisiz esere imzasini atan Ayse Betil, simdilerde ikinci kisisel sergisini sanatseverlerin begenisine sunmaya hazirlaniyor.

Çok katmanli bir sanat sovu

Ayse Betil’in “Senden Sonra” adini verdigi yeni sergisi, 3 Kasim Cuma aksami Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamami’nda düzenlenecek kokteylle ziyarete açilacak. Sanat dünyasinin önde gelen isimlerinin katilacagi kokteyl, canli müzik dinletisi ile renklenecek. Ayse Betil’in geçmise vurgu yapan insan portrelerini sanatseverlerle bulusturacagi “Senden Sonra”, yalnizca resim degil edebiyat ve müzikle de bütünlesen içerigiyle ziyaretçilerini agirlayacak. Sergide Ayse Betil’in resimlerinin yaninda kaleme aldigi siir ve öykü türündeki yazilari da görsel olarak sergilenecek. Eserlere farkli tarzlardaki müziklerin eslik edecegi bu çok katmanli sanat sovu, ziyaretçilerine unutamayacaklari bir deneyim yasatacak. “Senden Sonra”, 13 Kasim’a kadar Tarihi Hüsrev Kethüda Hamami’nda görülebilecek.

Dünyaca ünlü fuardan davet

Daha önce yurt disinda düzenlenen birçok fuar ve sergiye katilan Ayse Betil, bu yil dünyanin en saygin sanat fuarlarindan art3f’e de davet edildi. Sanatçi, Fransa’da yer alan bu sanat fuari ile birlikte önümüzdeki dönemde Fransa’nin Marsilya, Bordeaux, Paris, Strazburg, Lyon ve Menton sehirlerinde düzenlenecek farkli sergilerde ve Isviçre-Zürih, Ispanya-Barselona, Belçika-Brüksel ve Monako’da yapilacak etkinliklerde olmak üzere toplam 10 ayri lokasyonda eserlerini sanatseverlerle bulusturacak. Betil, ayni zamanda kisisel sergisinden hemen sonra IV. Istanbul Sanat ve Antika Fuari’nda gerçeklesecek olan sergide ve Mart 2024 Ato Congresium Kongre ve Sergi Sarayinda gerçeklesecek olan Art Ankara 10.Uluslararasi Çagdas Sanat Fuari’nda da eserleriyle yer alacak.
Kaynak: İHA