YTB Edirne'de Koordinasyon Ofisi Açti

Yurtdisi Türkler ve Akraba Topluluklar Baskanligi (YTB) Edirne Koordinasyon Ofisi, düzenlenen törenle hizmete açildi.

YTB Edirne'de Koordinasyon Ofisi Açti
Yurt disinda yasayan vatandaslarin, soydas ve akraba topluluklar ile ülkemizde ögrenim gören uluslararasi ögrencilere yönelik görev ve hizmetleri yurt içinde daha etkin daha hizli ve es güdümlü bir sekilde gerçeklestirmek üzere Edirne Valiligi tarafindan tahsis edilen “YTB Edirne Koordinasyon Ofisi düzenlenen törenle açildi.

"Türkiye yakin cografya için de bir istikrar unsurudur"

Yurtiçi Türkler ve Akraba Topluluklar Baskanligi olarak yurt disinda yasayan vatandaslara, soydas akraba topluluklari ve uluslararasi ögrencilere yönelik faaliyetler yürüttüklerini hatirlatan YTB Baskani Abdullah Eren , açiklamalarda bulundu. Eren, Türkiye, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan liderliginde Balkanlar için çok büyük istikrar unsuru. Yaptigimiz çalismalar Balkanlar ile Türkiye’yi birbirine bagliyor. Küresel siyasetin uluslararasi konjonktüründe Türkiye yapmis oldugu çalismalarla sadece Türkiye için degil yakin cografya için de bir istikrar unsurudur. Bunun da en basinda Balkan ülkeleri geliyor" dedi.

Açilis töreninde konusan Edirne Valisi Hüseyin Kürsat Kirbiyik, “Cumhurbaskanimizin çizdigi vizyon dogrultusunda devletimizin ilgili tüm kurum ve kuruluslari, yurt disi Türkler Baskanligimiz, Disisleri Bakanligimiz, Büyükelçiliklerimiz hakikaten müthis bir özveri ortaya konuldu. Yakin cografyamizda da bunun çok net faydalarini, ilerlemelerini, kat edilen mesafeleri hepimiz birlikte yasiyoruz. Bunun mutlulugunu hep birlikte yasiyoruz. Insallah bundan sonra da bu çerçevede devam edecek” diye konustu.

Ardindan bir restoranda yemek organizasyonu düzenlendi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.