Yalova'daki Kentsel Dönüsümde Vatandaslara 22 Bin 500 Lira Nakit Yardim

Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakanligi tarafindan Yalova’daki kentsel dönüsümde 12 ay pesin ödenecek kira yardim miktari bin 500 liraya çikarildi. 4 bin 500 lira tasinma yardimiyla beraber kentsel dönüsüme girecek vatandaslara toplam 22 bin 500 lira nakit yardimi yapilacak.

Yalova'daki Kentsel Dönüsümde Vatandaslara 22 Bin 500 Lira Nakit Yardim
Yalova Belediye Baskan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Il Baskani Muglim Bagatar ile Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Ikili burada Çevre Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakanligi Altyapi Kentsel Dönüsüm Genel Müdürü Vedat Gürgen ile bir araya geldi. Yapilan görüsmede riskli alan ilan edilen Baglarbasi Mahallesi’ndeki kentsel dönüsüm ile ilgili yeni kararlar alindi.

Kira artti, tasinma yardimi eklendi

Konuyla ilgili açiklama yapan Tutuk, yapilan görüsmeler neticesinde aylik bin liralik kira yardiminin bin 500 liraya çikarildigini söyledi.

12 aylik kira yardiminin pesin yatirilacagini anlatan Tutuk, “Tasinma yardimi önceden yoktu. Bunu da 4 bin 500 TL olarak vatandaslarimiza verecegiz. Toplamda 22 bin 500 TL’lik nakdi yardim saglanacak” dedi.

Tapusunu devredenlerin alacaklari 2 katina çikarildi

Tutuk, hak sahipleri tapularini Toplu Konut Idaresi’ne devredebilecegini, buna karsilik da yaklasik 2 kat ücret verilecegini söyledi.

Tutuk, kentsel dönüsüm hamlesinin Yalova’ya 23 yil aradan sonra geldigini ve çalismalarin büyük bir titizlik sonucu hazirlandigini anlatti.

Baskan Vekili Tutuk, katkilarindan dolayi Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Çevre, Sehircilik ve Iklim Bakani Murat Kurum ile Altyapi Kentsel Dönüsüm Genel Müdürü Vedat Gürgen tesekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.