Tasimali Egitim Servis Soförleri Ile Toplanti Yapildi

HAKKARI – Hakkari Il Milli Egitim Müdürlügü koordinasyonunda ögrenci tasimaciligi yapan servis soförleriyle, ögrencilerin güvenli tasinmasi konulu toplanti düzenlendi.

Tasimali Egitim Servis Soförleri Ile Toplanti Yapildi
Hakkari Il Milli Egitim Müdürlügü koordinasyonunda, Il Emniyet Müdürlügü ve Il Jandarma Komutanligi ekiplerinin katilimiyla ögrenci tasimaciligi yapan servis soförleriyle, ögrencilerin güvenli tasinmasi konulu toplanti düzenlendi.

Halk Egitim Merkezi Müdürlügü Konferans Salonu’nda toplantinda sunum yapan Il Milli Egitim Müdür Yardimcisi Fahrettin Çelik ve diger kurum yetkilileri, ögrencilerin tasinmasi konusuna çok ayri bir önem verdiklerini ve servis soförlerinin de bu önemin farkina varmasi gerektigini söyledi.

Hakkari’de, 4/1 oranindaki ögrencinin tasimacilik yoluyla egitim ve ögretime erisiminin saglandigini düsünüldügünde servis soförlügünün sorumluluk isteyen bir görev olduguna dikkat çeken Çelik, "Temel amacimiz karayollarinda servis araç sürücülerini bilgilendirerek trafik güvenligini en üst seviyeye çikartmak. Böylece yol kullanicilarimiz olan yaya-yolcu (özellikle ögrenciler) ve sürücülerin trafik kazalarina karismalarini önlemektir. Kentimizde güvenli bir servis tasimaciliginda her kisi, kurum ve kurulusa görevler düsmektedir. Bu bilinçle hareket edilirse hepimiz kazanmis olacagiz. Ailelerimizin mutluluk kaynagi ve gelecegimizin garantisi olan çocuklarimizi evlerden okullarina, okullarindan evlerine tasimak gibi çok önemli bir hizmet veriyorsunuz. Sizlere emanet edilen çocuklarimizin güven içinde tasinmasi, çocuklara karsi olan sevginize, ilginize, sefkat ve merhametinize bagli oldugunu, bunun için de her seyden önce araçlarin güvenli, temiz ve bakimli olmasi derekiyor. Okul Servis Araçlari Hizmet Yönetmeligi’nin öngördügü düzenlemeleri, tertip ve donanimlari tamamlayip bu hususlara dikkat edilmesi gerekir” diye konustu.

Il Milli Egitim Müdürlügü’ne bagli, Is Güvenligi Uzmani ve Rehberlik Arastirma Merkezi Danisman ögretmeni tarafindan yapilan sunumlarda, servis araçlari ve sürücülerde aranan vasiflar ile ilgili servis soförlerinin yapmamasi gereken davranislar, alti çizilerek anlatildi

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.