Milliyetçi Sol Parti'den Ümit Özdag Hakkinda Suç Duyurusu

Milliyetçi Sol Parti Genel Baskani Hüseyin Alpay, Zafer Partisi Genel Baskani Ümit Özdag hakkinda suç duyurusunda bulundu.

Milliyetçi Sol Parti'den Ümit Özdag Hakkinda Suç Duyurusu
Partisinin teskilat çalismalari için memleketi Tokat’ta bulunan Milliyetçi Sol Partisi Genel Baskani Alpay, "iç savas çikar" açiklamasi yapan Zafer Partisi Genel Baskani Ümit Özdag hakkinda suç duyurusunda bulundu. Tokat Adliyesi çikisinda açiklama yapan Alpay, Ümit Özdag’in açiklamalarinin halki tedirgin edici ve iç karisikliga mahal verecek bir durum arz ettigini oldugunu söyledi.

Alpay, "Birlik ve beraberlige her zamankinden daha fazla ihtiyacimiz var. Fakat bazi siyasi partiler sorumsuzca açiklamalar yaparak bir iç savas kiskirticiligi yapiyorlar. Bunlardan bir tanesi de Zafer Partisi ve onun Genel Baskani Ümit Özdag. Ümit Özdag’in açiklamalari yurttaslarimizi tedirgin ediyor ve bir iç karisikliga mahal verecek cümleleri pervasizca Ümit Özdag’in agzindan duyabiliyoruz. 4 Temmuz’da bir basin açiklamasinda iç savas çikacagina dönük bir paylasimda bulundu. Içisleri Bakanligi bu konuda bir yalanlama yapsa da ve bu konuyla ilgili gerçek disi paylasimlarin ciddiye alinmayacagini belirtse de yurttaslarimiz arasinda bir tedirginlik vardir. Ve biz Ümit Özdag’in bu konuda yargiya hesap vermesi gerektigini düsündügümüz için bugün teskilat çalismalari dolayisiyla bulundugum Tokat’ta suç duyurusunda bulundum. Bu pervasizca, halkimizi ayristiran açiklamalari camilere sirayet edecek kadar ileri boyutlara tasimistir. Camide provokasyon yapmistir. Bu tarz provoke siyasetin Türkiye’de yerinin olmamasi lazim. Ümit Özdag’in üslubundaki çirkinligin, nobranligin ve hoyratligin Türk siyasetine yakismadigini ifade ediyorum. Vatandaslarimizin tedirgin oldugu noktalardaki ifadelerini Türk yargisinin takdirine sunmus bulunuyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.