FETÖ'nün Hücre Evinde Sahte Kimlikle Yakalanan 3 Ihraç Üstegmen Tutuklandi

Izmir’de örgütsel faaliyetlerine FETÖ’nün ‘gaybubet’ olarak bilinen hücre evlerinde devam ettikleri ve yurt disina kaçmak için hazirlik yaptiklari tespit edilen 3 ihraç üstegmen sahte kimlikle yakalandi. Gözaltina alinan 3 kisi, çikarildiklari mahkemece tutuklandi.

FETÖ'nün Hücre Evinde Sahte Kimlikle Yakalanan 3 Ihraç Üstegmen Tutuklandi
Izmir Cumhuriyet Bassavciligi tarafindan yürütülen FETÖ/PDY’ye yönelik sorusturma çerçevesinde örgütün verdigi talimat dogrultusunda ‘gaybubet’ adi verilen evlerde barinan ve güncel örgütsel faaliyetlerine bu evlerde devam eden, yurt disina kaçmak için hazirlik yaptigi belirlenen 3 ihraç üstegmen hakkinda gözalti karari verildi.

Kararin ardindan Izmir Il Emniyet Müdürlügü Terörle Mücadele Sube Müdürlügü ve Istihbarat Sube Müdürlügü ekipleri, belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda yurt disina kaçis hazirliginda olduklari tespit edilen ve haklarinda yakalama karari bulunan 3 kisi, üzerlerinde sahte kimliklerle yakalanarak gözaltina alindi. Adreste yapilan aramada 4 adet baska ülkelere ait sahte kimlik, 6 bin 359 Türk lirasi, 17 bin 965 euro, 500 Amerikan dolari ve çok sayida dijital materyal ele geçirildi. Gözaltina alinan 3 ihraç üstegmen, emniyetteki islemlerinin ardindan çikarildiklari mahkemece tutuklandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.