Sirnak'ta Ögrenciler Halaylar Esliginde Projelerini Sergiledi

Sirnak’in Silopi ilçesine bagli Çukurca Köyü Ortaokulu’nda “TÜBITAK 4006 Bilim Fuari” sergisi düzenlendi.

Sirnak'ta Ögrenciler Halaylar Esliginde Projelerini Sergiledi
Cudi Dagi’nin eteklerindeki Silopi ilçesine bagli Çukurca köyü ortaokulunda okuyan ve kendilerini Nuh’un ve El Cezeri’nin torunlari olarak tanitan minikler, projelerini halay esliginde köylülere ve misafirlere sergiledi. TÜBITAK 4006 Bilim Fuari sergisinin önemli bir proje oldugunu belirten Sirnak Milli Egitim Müdürü Ahmet Özdemir, projelerin ve çalismalarin ögrencilerin gelisimine, çagin gereklerine göre yetismesine önemli katkilar sagladigini düsündügünü ifade etti.

Özdemir, “Ayrica akademik basariya da olumlu etkileri oldugunu degerlendiriyoruz. Onun için Sirnak ilinde tüm okullarimizin bu çalismalarda aktif olarak yer almalarini tesvik ediyoruz, destekliyoruz. Valimizin bu konulardaki destegi, gayretiyle diger kurumlarla yaptigimiz isbirlikleri ile ilimizde özellikle bu projeler anlaminda çok ciddi bir ivme yakalandigini çok rahatlikla söyleyebilirim. Projeyi koordine eden ögretmenlerimiz, ögrencilerine bilimi sevdirmek ve onlari ailesine, milletine ve insanliga faydali birey olarak yetistirmek için elinden gelen gayreti göstereceginden hiçbir süphemiz yoktur. Köylerimizde ögretmenlik yapan kardeslerimizin her türlü sorumlulugu vicdaniyla yerine getirecegine inaniyorum” dedi.

Ögrencilerin bilimsel bilgi, beceri ve bilime olan ilgi ve isteklerini arttirmak amaciyla düzenlenen bilim fuarinin hazirliklarinin her asamasinda olan ve köy çocuklari sehirdeki çocuklarla esdeger egitim alabilsinler diye mücadele verdiklerini dile getiren okul müdürü Sekvan Yel, amaçlarini köyde egitim gören çocuklarin sadece siniflarda degil, hayatin her alaninda oldugunu göstermek oldugunu ifade etti.

Fuarin açilisina Il Milli Egitim Müdürü Ahmet Özdemir, Ilçe Milli Egitim Müdürü Murat Bilen, sube müdürleri, Silopi Halk Egitimi Merkezi Müdürü Osman Bilen, köylüler, ögretmenler, ögrenciler ve çok sayida veli katildi.

28 ögrenci ve 14 danisman ögretmen tarafindan hazirlanan 14 projenin sergilendigi fuar büyük ilgi gördü.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.