Sokak Köpekleri Kümese Girdi, 17 Tavugu Telef Etti

Rize’de kümese giren basibos sokak köpekleri 17 tavugu telef etti, 3 tavugu ise kümes sahibi son anda yarali olarak kurtardi.

Sokak Köpekleri Kümese Girdi, 17 Tavugu Telef Etti
Olay merkeze bagli Fener Mahallesi’nde meydana geldi. Mahallelinin korkulu rüyasi haline gelen basi bos sokak köpekleri gece saatlerinde Kamil Muratoglu’nun kümese girdi. Köpekleri gören vatandas kümes sahibi Kamil Muratoglu’nu hemen telefonla arayarak haber verdi. Kümesinin basina gelen Muratoglu köpekleri kümesten kovduktan sonra gördügü tablo karsisinda zor anlar yasadi. 17 hayvaninin telef oldugunu gören Muratoglu yarali olanlari fark edince hemen veteriner çagirdi.

Komsusunun uyarisi üzerine kümese geldigini ve 7 tane basi bos sokak köpeginin hayvanlari telef ettigini gördügünü ifade eden Kamil Muratoglu “Sabah 5-6 civarinda komsunun uyarisi ile kalktim. Baktigimda köpekler kümesin etrafinda örülü teli parçalayarak içeriye girmisler. Çikip baktigimda 7 tane köpek ile karsilastim. Kulaklarinda Rize Belediyesi tarafindan vurulan küpelerden göremedim. Disariya baktim 17 tane tavuk ölmüs, 3 tane de yarali tavuk var” dedi.“17 tavugum öldü, 3 tane de yarali var”

Basibos dolasan köpekler için yetkililerden yardim talep eden Muratoglu “Kümesin içerisinde 3, tel örgünün içerisinde 2, tel örgünün disinda ise 2 köpek olmak üzere toplam 7 taneydiler. Hepsine bakmaya çalistim ve kulaklarinda küpe olmasi lazimdi ama yoktu. Bunlarin artik belediye tarafindan toplanmasi lazim. Geliyorlar, aliyorlar küpeyi vurup yine aldigi yere birakiyorlar. Iste görüldügü gibi 17 tavugum öldü, 3 tane de yarali var. Birinin gözü kör oldu, birinin ki sisti, kümeste can çekisiyorlar” seklinde konustu.

Sabah namazi saatlerinde ellerinde degnek tasiyarak camiye gittiklerini, köpeklerin kendilerine sürekli saldirdigini ifade eden mahalle sakini Yasar Denizci ise “Sabah namazlarinda camiye giderken resmen önümüzü kesiyorlar. Degnekler ellerimizde camiye gidiyoruz. Acayip köpek var mahallede, hep disarida birakilmislar. Elimizde degnek ile önümüze geleni kovaliyoruz öyle gidiyoruz camiye. Insanlara da saldiriyorlar. Burada Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi’nde (RTEÜ) ögretim görevlisi birine saldirdilar. Ögretim görevlisi kaçarken düstü, kalça kemigini kirdi” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.