Cumhurbaskani Erdogan Kazakistan'a Gitti

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik Isbirligi Konseyi 4’üncü Toplantisi’na riyaset etmek ve Asya’da Isbirligi ve Güven Arttirici Önlemler Konferansi’nin 6’nci zirvesine katilmak üzere Kazakistan’in baskenti Astana’ya gitti.

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Kazakistan Cumhurbaskani Kasim Cömert Tokayev’le birlikte Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik Isbirligi Konseyi 4’üncü Toplantisi’na riyaset etmek ve Asya’da Isbirligi ve Güven Arttirici Önlemler Konferansi’nin 6’nci zirvesine katilmak üzere Cumhurbaskanligi uçagi “TUR” ile Astana’ya gitti. Cumhurbaskani Erdogan, Esenboga Havalimani’ndan Ankara Valisi Vasip Sahin ve diger ilgililer tarafindan ugurlandi. Ankara Esenboga Havalimani’ndan havalanan uçagin ögle saatlerinde Astana’da olmasi bekleniyor.

Cumhurbaskani Erdogan, Astana’da bugün Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik Isbirligi Konseyi 4’üncü Toplantisi’na katilacak. Cumhurbaskani Erdogan, 13 Ekim’de de Asya’da Isbirligi ve Güven Arttirici Önlemler Konferansi 6’nci Zirvesi’nde devlet ve hükümet baskanlarina hitap edecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.