Trafik Kazasi Sonucu Hayatini Kaybeden Sporcunun Anisina Yelken Açtilar

Mugla'nin Bodrum ilçesinde, Türkiye Yelken Federasyonunca düzenlenen yarislara 10 kulüpten 164 sporcu katildi Oglunu 5 yil önce trafik kazasi sonucu kaybeden anne Oya Uz: 'Hiçbir sey bir candan daha kiymetli, önemli degildir. Bir yere yetisiyor olmaniz, yapacaginiz neyse hiçbiri bir candan önemli degildir. Bu yüzden trafikte araç kullanirken beni hatirlayin, Ada'yi hatirlayin, aracinizi biraz daha dikkatli kullanin'

Mugla'nin Bodrum ilçesinde geçirdigi trafik kazasi sonucu 10 yasinda hayatini kaybeden Ada Uz, düzenlenen yelken yarislariyla anildi.

Türkiye Yelken Federasyonunca Turgutreis Yelken Kulübünün ev sahipliginde, "Zafer Kupasi ve Ada Uz Yelken Yarislari" gerçeklestirildi. Akyarlar Mahallesi açiklarinda, laser, optimist ve rüzgar sörfünde Techno 293 sinifinda düzenlenen yarislara 10 kulüpten 164 sporcu katildi.

Sporcularin dalgalarla ve birbirleri ile mücadelesinde renkli görüntüler olustu. Yarislarin tamamlanmasinin ardindan Mugla Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ilman ve TYF Mugla Temsilcisi Serdar Kayhan'in da katildigi törende, farkli kategorilerde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ada Uz anisina, sahilde kurulan lokma tezgahinda döktürülen lokmalar, sporculara ve vatandaslara ikram edildi.

Yarislari izleyen ve törene katilan Anne Oya Uz, AA muhabirine, anne ve baba olarak evlat kaybinin çok aci oldugunu söyledi.

Oglunu kaybettiginde Bodrum'daki vatandaslarin da üzüldügünü animsatan Uz, "Çaliskan, basarili, yelken sporcusu, akilli, dünyayi seven bir çocuktu. Hepsinden önemlisi bir çocuktu, evlatti. Onu kaybetmek çok üzücüydü. Fakat ardindan çesitli organizasyonlarla adini zikrederken, trafik farkindaligina dikkati çekmeye karar verdik." dedi.

Anlik davranislar ya da dikkatsizliklerin istenmeyen sonuçlara neden olabildigini isaret eden Uz, "Hiçbir sey bir candan daha kiymetli, önemli degildir. Bir yere yetisiyor olmaniz, yapacaginiz neyse hiçbiri bir candan önemli degildir. Bu yüzden trafikte araç kullanirken beni hatirlayin, Ada'yi hatirlayin, aracinizi biraz daha dikkatli kullanin."diye konustu.

Ada Uz anisina yarislarin geleneksel hale geldigini belirten baba Ömer Uz da "Ada Uz anisina yapilabilecek, onu anmanin en güzel yollarindan birinin bu oldugunu düsünüyorum. Organizasyonda emegi geçenlere ve yarismacilara tesekkür ediyorum." ifadelerini kullandi.

??Turgutreis Mahallesi Turgut Özal Caddesi'nde 5 Haziran 2016'da, evlerinin önünden karsiya geçerken otomobilin çarpmasi sonucu agir yaralanan ilkokul ögrencisi yelken sporcusu Ada Uz, tedavi gördügü hastanede hayatini kaybetmisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.