Gençler, YKS Stresini Büyüksehir Belediyesinin Konseriyle Atti

İçel Büyüksehir Belediyesi, YKS’ye giren gençleri hafta basinda bir sürprizle karsiladi. Gençler bir yildir bogustuklari sinav stresini Büyüksehir Belediyesinin sahilde düzenledigi konserlerle geride birakti. “YKS Biter, Bu Gençler Konsere Kaçar” sloganiyla düzenlenen konserde gençlere içecek ikrami da yapildi.

Gençler, YKS Stresini Büyüksehir Belediyesinin Konseriyle Atti
İçel Büyüksehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Dairesi, Yüksekögretim Kurumlari Sinavinin (YKS) sona ermesiyle birlikte hafta basinda “YKS Biter, Bu Gençler Konsere Kaçar” sloganiyla bir konser düzenledi.

Saat 18.30’da baslayip 21.00’e kadar süren konserlerle gençler bir yillik sinav streslerini geride birakti. Denizkizi Turizm A.S.’nin islettigi Büyüksehir Belediyesi Bakkal’indan gençlere içecek ikrami da yapildi.

Sinav stresini atip yasitlariyla birlikte keyifli vakit geçirdiler

Büyüksehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarinda ‘Adnan Menderes sahili uçak yani’ olarak duyurulan konser alanina giris belgeleri ile gelen gençler, hediye edilen içecekle alana geçti. Ilk olarak saat 18.30’da Etno Band’in sahne almasiyla baslayan konser, DJ performansi ile sürdü. Sinav stresini dans edip sarkilar söyleyerek geride birakan gençler, yasitlariyla açik alanda vakit geçirmenin tadini çikardi. Kaya Tayman & Can Ünaldi’nin da sahne aldigi konser saat 21.00’e kadar sürdü.

“Bütün yil uzaktan egitim alarak çalistik”

Gençlerden Hüseyin Ali Erdem, zor bir yil geçirerek sinava girdigini ve hedefinin psikoloji bölümünü kazanmak oldugunu belirterek, “Bütün bir yil uzaktan egitim alarak çalistik. Yine güzel geçti. Emeklerimizin karsiligini alabildik mi? Çikan sonuçlara bakinca hayir ama yine de iyi seyler umuyoruz. Bu konseri de sosyal medyadan gördüm. Bütün bu stresi müzik dinleyerek, çok güzel bir sekilde atiyoruz. Bence bayagi zevkliydi. Içecegimizi de aldik. Vahap baskana buradan bir genç olarak çok tesekkür ediyorum” dedi.“Bu konseri internetten duydum”

Gençlerden Eyüp Eren Kuyuru da hedefinin psikoloji bölümünü kazanmak oldugunu ve sinavda iyi bir performans sergiledigini belirterek, sunlari söyledi:

“Çok güzel geçti. Belediyemizin de ücretsiz kursu vardi, oraya yazildim. Orada derslerimi gördüm. Hocalarim benimle çok ilgilendi. Neticesinde sonucumu çok güzel aldim. Yanlislarima baktim; toplamda 80 soruda 9 yanlisim çikti. Bu konseri de internetten duydum. Vahap Seçer baskanimiz YKS ögrencilerine sinavdan sonra stres atmalari için böyle bir imkan sundu. Biz de bu imkani degerlendirerek geldik, konserimizi dinliyoruz.”

“Sinava hazirlaniyorduk ama o psikolojiyi kimse anlayamaz”

Ece Bektasoglu ise Büyüksehir Belediyesinin kurs merkezlerinde sinava hazirlandigini ve sinav sonrasi konsere geldigini vurgulayarak, “Benim için pandeminin etkisiyle biraz daha zorlu geçti. Psikolojik olarak da zorluk yasadim. Burada en azindan kafamizi dinlendirdik, çünkü çok büyük bir zorluk yasadik. Aslinda sadece sinava hazirlaniyorduk ama o psikolojiyi kimse anlayamaz, sadece bizim gibi sinava girenler anlayabilir. Etkinlik gerçekten çok güzel” diye konustu.“Bence etkinlik çok eglenceli, ben çok verim aldim”

Kurs merkezlerinde sinava hazirlanan ve hedefinin tip fakültesi kazanmak oldugunu kaydeden Kübra Yildirim, “Hem stajimiz vardi hem sinava çalisma. Ikisine yetismekte çok zorlaniyorduk. Biz zaten belediye dershanesine gidiyoruz. Oradaki bir hocamiz sayesinde etkinlikten haberimiz oldu ve sinav sonrasi ‘gelelim’ dedik. Bizim için yapilan bir etkinlikti. Bence çok eglenceli, ben çok verim aldim” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.