Aydin'da Mobil Asi Tiriyla Randevusuz Asi Uygulamasina Yogun Ilgi

Aydin'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salginiyla mücadele kapsaminda kent meydanina park edilen mobil asi tirinda vatandaslar randevusuz asi olabiliyor.

Il Saglik Müdürlügü ekipleri, salginla mücadelede daha etkin olmasi açisindan Atatürk Kent Meydani'na mobil asi tiri konuslandirdi.

Vatandaslar, burada randevu almadan kayit yaptirarak asilarini oldu.

Il Saglik Müdürü Osman Açikgöz'le birlikte tiri ziyaret eden Aydin Valisi Hüseyin Aksoy, uygulamaya vatandaslarin yogun ilgi gösterdigini söyledi.

Temel amaçlarinin sirasi gelen vatandaslarin asi olmalarini saglamak oldugunu vurgulayan Aksoy, sunlari kaydetti:

"Bu amaçla bir anlamda vatandaslarimizin ayagina da hizmeti götürebilecek bir uygulamayi baslattik. Vatandaslarimiz açik alanda olmasindan daha mutlular. Kendilerini daha güvende hissettiklerini ifade ettiler. Biz vatandasimizin istegi dogrultusunda devletin bütün imkanlarini onlara sunarak çalismalarimiza devam edecegiz."

Meydanda pamuk sekeri satan Bayram Can (49) da randevusuz asi uygulamasinin çok yerinde oldugunu belirterek "Pamuk sekeri satiyordum randevusuz asi yapilacagini duydum gelip asimi oldum. Su anda devletin imkanlari çok güzel. Böyle bir sistem yapmislar gerçekten de çok güzel." dedi.

Esnaf Sedat Gümüstas da uygulamadan dolayi Saglik Bakanligina tesekkür etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.