TIKA, Karabag Savasi Sehit Ve Gazilerinin Çocuklari Için Yaz Okulu Düzenledi

Türk Isbirligi ve Koordinasyon Ajansi (TIKA), Karabag savasi sehit ve gazilerinin çocuklari için yaz okulu gerçeklestirdi.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliginde, yaz okuluna katilacak çocuklar için ugurlama töreni düzenlendi.

Törende konusan Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bagci, çocuklarin, sehit ve gazilerin Azerbaycan ve Türkiye'ye emaneti oldugunu söyledi.

Karabag zaferi dolayisiyla Azerbaycan halkini kutlayan Bagci, "Azerbaycan topraklari kurtarilmistir. Bundan sonra vatani, bayragi, milletin bütünlügünü korumak sizin görevinizdir. Gideceginiz kampta zamani iyi geçirmenizi, birbirinizi daha iyi tanimanizi diliyorum." diye konustu.

Törenin ardindan 30 sehit ve gazi çocugu 2 haftalik yaz okulu için Oguz bölgesine ugurlandi. Törende çocuklara TIKA tarafindan tablet de hediye edildi.

TIKA Koordinatörü Teoman Tiryaki, AA muhabirine yaptigi açiklamada, yaz okulu süresince çocuklar için eglenceli bilgi yarismalari, siir, resim ve spor aktiviteleri düzenlenecegini, gönüllülük bilincinin asilanmasi ve zararli aliskanliklardan korumak amaçli seminerler gerçeklestirilecegini bildirdi.

Tiryaki, yaz okulu kapsaminda Azerbaycan ile Türkiye arasindaki kardeslik baglarini anlatan, Türkiye'nin kültür, edebiyat ve tarihiyle ilgili seminerler yapilacagini, tarihi mekanlara turistik ziyaretler düzenlenecegini aktardi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.