Kadina Siddete Tepki Olarak Safranbolu Belediyesi Turuncu Oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 25 Kasim Kadina Yönelik Siddete Karsi Uluslararasi Mücadele Günü dolayisiyla belediye binasi kadina siddete tepki olarak turuncu kusaklarla donatildi.

Kadina Siddete Tepki Olarak Safranbolu Belediyesi Turuncu Oldu
25 Kasim Kadina Yönelik Siddete Karsi Uluslararasi Mücadele Günü dolayisiyla Safranbolu Belediye binasina “Kadina siddete hayir!” sloganli pankart da asildi. Kadina siddete tepki olarak turuncu kusaklarla donatilan binanin yani sira billboardlara son 10 yilda katledilen kadin sayisi olan “3311” afisleri asildi.

Safranbolu Belediye Baskani Elif Köse, kadina siddet suçuna caydirici nitelikte ceza verilmesi ve suçlularin cezasini kesinlikle çekmesi gerektigini, yaptirim uygulanmazsa bu acinin sonu gelmez bir halde sürüp gidecegini belirtti.

Türkiye’de son 10 yilda 10 yilda 3 bin 311 kadinin cinayete kurban gittigini hatirlatan Köse, “Her gün kadin cinayeti haberi almamiz nedeniyle olsa gerek, sanki bu durum normalmis gibi yasamaya devam ediyoruz. Kadinlara bu kadar mi yer yok bu hayatta? Ana, es, yavru, baci onlar. Hayati paylastiginiz bireylere karsi nasil bu kadar acimasiz olabiliyorsunuz? 25 Kasim Kadina Yönelik Siddete Karsi Uluslararasi Mücadele Günü vesilesiyle; kadinlarin hedef tahtasi olmadigi günlerin tez vakitte gelmesini diliyor, cinayete kurban giden hemcinslerimi rahmetle aniyorum” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.