Sok Marketler'den 'Ceza Açiklamasi'

Sok Marketler Rekabet Kurumu’nun fahis fiyat sorusturmasinda verdigi cezaya itiraz edeceklerini açikladi. Yapilan açiklamada, "Gayr-i adil cezaya karsi, Türk yargisi ve hukukunun bize verdigi tüm imkanlari kullanarak itiraz edecegimizi ve müsterilerimizin haklarini sonuna kadar arayacagimizin bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verildi.

Açiklamada "Rekabet Kurumu tarafindan, zincir marketler arasinda fiyat artislari ile ilgili sorusturma neticesinde tarafimiza yapilan haksiz suçlamalar ve neticesinde tayin edilen ceza hakkinda milletimizi bilgilendirme zarureti dogmustur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, verilen para cezasinin ötesinde, müsterilerimiz aleyhine eylemde bulundugumuza iliskin haksiz suçlama bizi derinden üzmüstür.

Birinci önceligimiz, müsterilerimize her zaman kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunmak olmustur. Bu, indirim market olarak is modelimizin de bir geregidir. Sektördeki rekabet ve artan maliyetlere ragmen fiyatlarimizi düsük tutma yönündeki kararliligimiz, bugüne kadar hem müsterilerimizin bütçesine hem de enflasyonla mücadeleye katki sagladi ve saglamaya da devam edecek. SOK Marketler’in, her zaman TÜIK tarafindan açiklanan “gida ve alkolsüz içecekler” enflasyon ortalamasinin çok altinda kalan fiyat artislari ve halka açik bir sirket olarak herkesin erisebildigi finansal verileri bunun en güzel ispatidir. SOK Marketler, her asamasi denetlenebilir ticari faaliyetleri, yatirimlari ve sagladigi istihdam ile müsterilerine ve Türkiye ekonomisine katki saglayan bir sirkettir. Ve bu katkiyi saglamaya devam edecektir. Bununla gurur duyuyoruz" denildi.

Pandemi döneminde hizmetlerin kesintisiz sürdürüldügüne dikkat çekilen açiklamada, "Pandeminin ve ekonominin en sikintili dönemlerinde, tüm dünyada market raflari bosalirken dahi hizmetlerimizi kesintisiz sürdürerek daima müsterilerimizin yaninda olduk. O dönemlerde yapilan fedakarliklar herkesçe malumdur. Faaliyetlerimizi çogu aile isletmelerinden olusan küçük ve orta ölçekli üreticilerden tedarikçilere, çiftçilerden nakliyecilere kadar sayilari yüzbinlere ulasan büyük bir ekosistem içinde seffaf bir sekilde yönetiyor ve bu ekosistemi güçlü bir sekilde destekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Rekabet Kurumu’nun verdigi cezaya itiraz edileceginin vurgulandigi açiklama söyle devam etti:

"Her asamasinda ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini gözeterek yürüttügümüz faaliyetler sonrasinda verilen bu gayr-i adil cezaya karsi, Türk yargisi ve hukukunun bize verdigi tüm imkanlari kullanarak itiraz edecegimizi ve müsterilerimizin haklarini sonuna kadar arayacagimizin bilinmesini isteriz. Bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da sayilari 40 bine yaklasan çalisanlarimizla birlikte, müsterilerimize en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulastirmak üzere çalismaya devam edecegiz"

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.