Yeni Yılı Çalışarak Karşılıyorlar

Yozgat’ta vatandaşlar yılbaşına eğlenerek girerken, bazı meslek sahipleri ise geceyi çalışarak geçiriyor.

Yeni Yılı Çalışarak Karşılıyorlar
Yozgat’ta polisler, jandarma, gazeteciler, taksiciler, 112 Acil Servis personeli ve diğer sağlık personeli yılbaşını çalışarak geçirdi. Belediye temizlik işçileri de, halkın yeni yıla daha temiz girmesini sağlamak için çöpleri topladı.

112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi’nde çalışan personel ve görevliler nöbetlerini tutarak, sağlık sorunu yaşayan vatandaşlara ambulans yönlendirip sağlık hizmeti verdi. Yılbaşını çalışarak geçiren bir başka meslek grubu ise taksici esnafı oldu. Duraklarında yeni yıla giren taksiciler, vatandaşları evlerine ulaştırdı. Yılbaşını kuruyemişçiler de çalışarak geçirdi. Yılbaşı için hazırlık yapan vatandaşlar kuruyemişçilerden, yılbaşı için kuruyemişlerini aldı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürü Ömer Duyar, temizlik işlerinin süreklilik arz eden bir iş olduğunu belirterek, “Biz Yozgat merkezde 100 ton çöp topluyoruz. Bir gün, iki gün çöpler toplanmazsa şehir çöp yığını haline gelir. Onunu için temizlik işçilerinin ve ekibinin cumartesi-pazarı, bayramı, yılbaşı olmaz, bu iş sürekli devam eder” dedi.

Temizlik işçileri de herkes gibi kendilerinin de yılbaşını evlerinde geçirmek istediklerini belirterek, “Ama ekmek paramızı kazanmak için çalışmak zorundayız. Bizim için bu günün diğer günlerden hiçbir farkı yok” diye konuştu.

112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi’nde çalışan personel de nöbet tuttuklarını ve yılbaşını çalışarak geçirdiklerini söyledi.

Yozgat 112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi Doktoru Musa Ergin, “Biz 112 komuta kontrol merkezi olarak 7/24 hizmet vermekteyiz. Bunun bizim için yılbaşı olması, bayram tatili olması, hafta sonunun herhangi bir önemi yok. Bugün arkadaşlarımızla birlikte 24 saat nöbet tutuyoruz, halkımıza gerekli acil yardım hizmetini sağlamaya çalışıyoruz. Gönül isterdi ki ailemizle birlikte yılbaşına girelim, ama görev bizim için daha kutsal, herkesin yeni yıla mutlu girmesini diliyoruz” dedi.

Taksici esnafı Selahattin Yılmaz da yılbaşını taksi durağında geçirdiğini belirterek, “Şu anda evimde ailemle birlikte olmak isterdim. Fakat bugün burada ben nöbetçi kaldım. Ekmek paramız için çalışıyoruz. Bütün halkımızın yeni yılını kutluyorum” diye konuştu.

Kuruyemişçilerden Soner Karakaya da yılbaşı dolayısıyla satışlarının arttığını söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.