Kapalı Alanda Sigara İçilen 32 İşletmeye 44 Bin 388 Tl Para Cezası Kesildi

İçel'in merkez ilçe Yenişehir Tütün ve Tütün Mamülleri Saha Denetimi ekiplerince, 2014 yılının ilk 6 ayında 32 işletmeye 44 bin 388 TL para cezası kesildi.


Yenişehir Tütün ve Tütün Mamülleri Saha Denetimi ekibinin faaliyetleri ile ilgili toplantı, Kaymakam Dr. Mustafa Özarslan başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanunun uygulanması kapsamında, 4 kişiden oluşan Yenişehir Tütün ve Tütün Mamülleri Saha Denetimi ekiplerince, 2014 yılının ilk 6 ayında 3 bin 889 iş yerinde tütün ve tütün mamullerinin kapalı alanlarda içilip içilmediğine, tüketilip tüketilmediğine ilişkin denetimler yapıldığı belirtildi. Bu denetimler neticesinde kanuna uymayan 32 işletmeye 44 bin 388 TL idari para cezası verildi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Özarslan, "Kapalı alanlarda genellikle işletmelere cezaların yazıldığını, bundan sonra kapalı alanlarda tütün ve tütün mamülleri tüketen kişilere de ceza yazılmasına ağırlık verileceğini” belirtti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.