Cinayet Zanlısının Oyununu Polisin Dikkati Bozdu

KONYA - Konya'da bir kişiyi öldürdükten sonra hedef şaşırtmak için maktulün cebine, "tehdit ediliyorum" yazılı dilekçe hazırlayıp bırakan, ailesine de telefonla mesaj gönderen şüpheli yakalandı. Cinayetle ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Fatih Işıldak'ın, iki gün önce polis merkezine giderek; anne ve babasının telefonuna, seyyar köftecilik yapan 26 yaşındaki kardeşi Ramazan Işıldak'ın, "Abi. Kurtar. Beni. Özkan. Ç. Kaldırdı. Dağa. Gidiyoruz. Şikayet. Et" şeklindeki mesajlarının geldiğini belirtmesi üzerine, Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.

Ilgın ilçesinde yaşayan, mesajlarda ismi geçen Özkan Ç. isimli kişi, ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı. Bu sırada dün Konya'da, tüfekle öldürülen Ramazan Işıldak'ın cesedi bulundu.

Öldürülen gencin cebinden ise "kendisinin tehdit edildiğini" beyan eden bir dilekçe çıktı. Dilekçede yine Özkan Ç. isminin geçmesi üzerine ekipler, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Öldürülmek için götürülen bir kişinin, cep telefonundan bu şekilde cümleler yazmasının mümkün olmadığı görüşüne varan polis, Ramazan Işıldak'ın irtibatta olduğu kişileri takibe aldı.

Tüm şüpheler, öldürülen gencin ailesine ve soruşturmayı yürüten ekiplere farklı beyanlarda bulunan Bekir D. üzerinde yoğunlaştı. Polisin, kent merkezinde gözaltına aldığı, inşaatlarda çalışan Bekir D, suçunu itiraf etti.

Polise, köfte tezgahını elinden almaya çalıştığı Ramazan Işıldak'ı uzun süredir öldürmeyi düşündüğünü anlatan Bekir D'nin, "Hedef şaşırtmak için, suçu, aramızda husumet bulunan Özkan Ç'nin üzerine atmak istedim" dediği iddia edildi. Yakalanmadan önce, öldürdüğü Ramazan Işıldak'ın babasıyla karakola giden Bekir D'nin, Özkan Ç'nin ehliyetini çaldığı iddiasıyla aralarında bir dava konusu olduğu öğrenildi. Ayrıca Özkan Ç'nin, öldürülen genci tanımadığı bildirildi.

-Dilekçenin kopyası da arabasında çıktı

Ramazan Işıldak'ın cebinde çıkan dilekçenin bir kopyası da aracında bulunan Bekir D'nin ifadesi doğrultusunda, olayda kullanılan silahı sakladığı ileri sürülen Uğur Y. de yakalandı. Ayrıca savcılığın ifadesine başvurması için kent merkezinde yaşayan Özkan Ç'nin de gözaltına alındığı bildirildi.

Merkez Selçuklu ilçesi Aşağıpınarbaşı Mahallesi'ne arazi satın almaya giden vatandaşlar, bir kişinin hareketsiz yattığını fark edince durumu polise bildirmiş; göğsünden av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğü tespit edilen kişinin Ramazan Işıldak olduğu belirlenmişti. Işıldak'ın cebinden, "kendisinin tehdit edildiğini" belirten bir dilekçe bulunmuştu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.