Ak Parti Burdur Milletvekili Özçelik Açıklaması

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Kutlu Doğum Haftası'nın bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesi diledi.

Özçelik, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu haftanın, Hz. Peygamber'i anmak, onu anlamak, onun temsil ettiği değerler bütününü tanımak ve hayata tatbik etmek olduğunu kaydetti.

Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajının, Hz. Peygamber'in örnek şahsiyeti ve ahlakının, değerler bütününün temel ögeleri olduğunu belirten Özçelik, mesajında, "Kur'an bizleri O'nu örnek almaya çağırır. Bizler O'nun sünneti etrafında toparlanıp bilinç ve kimlik kazandık. O hiç kimseyi ayıplamadı, kötülüğe karşılık vermedi. Af ve hoşgörü sahibi idi. Etrafındakileri hiç incitmedi. Kendisinden talepte bulunanı geri çevirmedi. Peygamberimiz yalnız insanlara değil, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Nitekim Kur'an-ı Kerim'de 'Ey Muhammed, biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik' diye buyurmuştur" ifadesini kullandı.

Özçelik, Kutlu Doğum Haftası'nda Hz. Peygamber'in dünyaya teşriflerini anarken, onun üstün şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği mesajı anlamaya ve bütün bunları, özünde barındırdığı dinamizmi, içinde bulunulan çağa taşıma ihtiyacını bir kez daha fark ettiklerini bildirdi.

Özçelik, şunları kaydetti:

"Sevgili Peygamberimizin gönülleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vererek, sahih dini bilginin ışığında manevi hayatımızı zenginleştirmenin, barış ve esenlik içinde güvenle yaşamanın, uzaklıklarımızı yakın etmenin ve kardeşlik köprüsünde birlikte yürümenin vaktidir. Bu duygu ve düşünce ile kutlu doğumun hepimize, aziz milletimize ve bütün Müslüman kardeşlerimize mübarek olmasını dilerim.

Kutlu Doğum Haftası'nın bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim."

Muhabir: Gökmen Yüce

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.