Dügünde Yegenini Öldürmüstü, Hakkinda Istenen Ceza Belli Oldu

Kocaeli’de aralarinda husumet bulunan yegenini dügünde 5 el ates ederek öldüren sanigin, "Kasten öldürme" suçundan 12 yildan 18 yila kadar, "Ruhsatsiz silah bulundurma" suçundan ise 1 yildan 3 yila kadar hapsi istendi. Sanik cezayi hak etmedigini söyleyerek, "Karari mahkemenin vicdanina birakiyorum" dedi.

Dügünde Yegenini Öldürmüstü, Hakkinda Istenen Ceza Belli Oldu
Kadiköy Mahallesi Bagdat Caddesi’nde bulunan dügün salonunda 30 Ekim 2022’de meydana gelen olayda, daha önce aralarinda husumet bulunan Hakan Aydin (45) ile Muharrem Ç. (64) arasinda tartisma çikti. Çikan tartismanin kavgaya dönüsmesiyle Muharrem Ç., yegeni Hakan Aydin’a 5 el ates etti. Boyun, gögüs ve bacagindan yaralanarak hastaneye kaldirilan Aydin, kurtarilamayarak hayatini kaybetti. Muharrem Ç. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Maktul Hakan Aydin, annesinin teyzesi tarafindan darp edilmesini dayisini sorumlu tuttugu, bu sebeple aralarinda husumet oldugu iddianamede yer aldi.

Kasten öldürme suçundan 12 yildan 18 yila kadar hapis talebi

Olayla ilgili durusma Kocaeli 1. Agir Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Durusmaya tutuklu sanik Muharrem Ç., maktulün ailesi ve avukati katildi.

Sanik avukati mazeret sunmasi sebebiyle durusmaya katilmadi. Cumhuriyet savcisi mütalaasinda; sanik Muharrem Ç’nin annesi hasta olmasi sebebiyle kardesi N.A. (maktulün annesi) ile birlikte Nigde’ye gittigi, N.A’nin kiz kardesi tarafindan darp edildigi, bu duruma sinirlenen maktul Hakan Aydin’in, annesini Nigde’ye götürdügü için dayisi Muharrem Ç.’ye husumet besledigi belirtildi. Maktulün bu husumet nedeniyle mesajla saniga hakaret ve tehditte bulundugu, bu hususa iliskin sanigin Körfez Cumhuriyet Bassavciligina sikayette bulundugu da mütalaada ifade edildi.

Olay günü maktulün sanigin bulundugu masaya dogru gelerek aralarinda konusma meydana geldigi sirada sanigin ruhsatsiz silahla 5 el ates ederek yegenini öldürdügünün kaydedildigi mütalaada, sanigin "haksiz tahrik altinda" suçu isledigi belirtilerek, "kasten öldürme" suçundan 12 yildan 18 yila kadar hapis, "ruhsatsiz silah bulundurma" suçundan ise 1 yildan 3 yila kadar hapsi istendi.

"Karari mahkemenin vicdanina birakiyorum"

Söz hakki verilen tutuklu sanik Muharrem Ç., "Iddia edilen cezayi hak etmiyorum. Karari mahkemenin vicdanina birakiyorum. Uzun yillardir annem için mücadele verdim" diye konustu.

Mahkeme heyeti, sanigin tutukluluk halinin devamina karar vererek durusmayi erteledi.
Kaynak: İHA