Yasli Kadini Dolandiran Sahte Polis Nefes Kesen Takiple Yakalandi

Bursa’nin Mustafakemalpasa ilçesinde kendisini polis olarak tanittigi yasli kadinin yaklasik 5 milyon liralik para ve ziynet esyasini dolandirdigi öne sürülen zanli, polisin nefes kesen takibi sonucu yakalandi.

Yasli Kadini Dolandiran Sahte Polis Nefes Kesen Takiple Yakalandi
Edinilen bilgiye göre, Mustafakemalpasa’da ikamet eden ve Almanya’dan emekli olan Hatice Ü.’yü arayan bir kisi, kendisini komiser olarak tanitarak kadinin paralarinin terör örgütlerine gittigini söyledi.

Bunun üzerine panik yapan kadin, sahsin istegi üzerine toplami yaklasik 5 milyon TL’yi bulan 298 bin 555 lira, 200 bin euro, yaklasik 500 bin lira degerindeki ziynet esyalarini teslim etti. Olayin Mustafakemalpasa Asayis Büro Amirligine bildirilmesi üzerine onlarca kamerayi izleyen ekipler, Hasan A. adli zanlinin ilçe terminalinden otobüse bindigini tespit etti. Otobüs soförü ile irtibata geçen ilçe polisi, olayi Bursa Asayis Sube Müdürlügü ve Bozüyük Emniyet Müdürlügü’ne de bildirdi. Polis ekipleri, zanliyi Bozüyük Otogari’nda seyahat ettigi otobüste sirt çantasi ile yakalayarak gözaltina aldi. Tüm para ve ziynet esyalarinin bulundugu çantaya el konulurken, süpheli ve ele geçen malzemeler Bursa Asayis Sube Müdürlügü görevlilerine teslim edildi. Hasan A., çikarildigi adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.