En Çevreci Projeler TEKNOFEST 2022'De Yarisiyor

TEKNOFEST’in ana paydaslarindan SANKO Holding’in yürütücülügünde gerçeklestirilen “Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarismasi”na basvuran 8 bin 778 takimdan finale kalan 85 takim finalde yarisiyor.

En Çevreci Projeler TEKNOFEST 2022'De Yarisiyor
SANKO Holding tarafindan çevre temali hazirlanan yarismada, finale kalan 85 takim (255 ögrenci), projelerini Jüri önünde sunma heyecanini yasiyor. Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarismasi ile toplumda yenilenebilir enerji kaynaklarinin kullanimi ve enerji verimliligi kültürü olusturulmasi, verimlilik ve çevre konularinda farkindaligin artirilarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin gelistirilmesi hedefleniyor.

SANKO Holding, toplumun tamaminda teknoloji ve bilim konusunda farkindalik olusturmayi, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarinda yetismis insan kaynagini artirmayi hedefleyen TEKNOFEST’in bu yil üçüncü kez ana paydaslari arasinda yer alarak gelecegin teknolojilerini üretecek gençleri desteklemeyi sürdürüyor.

Yarismanin amaci

Endüstriyel isletmelerin uyguladigi enerji verimli ve çevre duyarli uygulama projelerini ve teknolojileri ortaya çikararak bilgi ve tecrübelerin paylasilmasini saglamak, genel anlamda endüstriyel alanda enerji verimliligini artirmaktir. Alaninda uzman konusmacilar, SANKO Holding’in ev sahipliginde düzenlenen ve üç gün sürecek “Çevre ve Iklim” konulu söylesilerde ögrencilerle bulusacak.

Çevre ve Enerji Teknoloji yarislarina ilgi artiyor

SANKO Holding; 2020 yilinda Gaziantep’te, 2021 yilinda ise Istanbul’da düzenlenen TEKNOFEST’te Çevre ve Enerji Teknolojileri yarismasinin yürütücülügünü üstlenmisti.

TEKNOFEST 2020’de düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri yarismasina bin 468 takim projesiyle basvururken, TEKNOFEST 2021’de ise 2 bin 462 takim basvuruda bulundu.

TEKNOFEST Karadeniz çerçevesinde bu yil Trabzon’da düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarismasina ilgi her geçen yil artarken, basvuru yapan 8 bin 778 takimdan 85’i yapilan degerlendirmeler sonucunda finalde yarisma hakki elde etti.

Senol Günes Spor Kompleksi’nde gerçeklestirilen Çevre ve Enerji Teknolojileri Final Yarislari 7 Agustos Pazar günü tamamlanacak.

TEKNOFEST Karadeniz Samsun’da

TEKNOFEST 2022 çerçevesinde Trabzon’da; Çevre ve Enerji Teknolojileri, Uçan Araba, Ulasimda Yapay Zeka, Sanayide Dijital Teknolojiler, Engelsiz Yasam Teknolojileri, Helikopter Tasarimi ve Biyoteknoloji Inovasyon olmak üzere 7 alanda yarislar düzenleniyor.

TEKNOFEST Karadeniz, 30 Agustos- 4 Eylül 2022 tarihleri arasinda Samsun Çarsamba Havalimani’nda gerçeklesecek festival ile final yapacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.