Manisa'da FETÖ Ve DEAS'tan 2 Gözalti

Manisa Il Emniyet Müdürlügü Terörle Mücadele Sube Müdürlügü ekiplerince il merkezinde biri DEAS militani süphesi digeri de 6 yildir FETÖ firarisi olarak aranan iki kisi gözaltina alindi.

Manisa’da yabanci uyruklu bir sahis Suriye’de DEAS terör örgütünde savasçi olarak faaliyet gösterdigi iddiasiyla gözaltina alinirken, 2016 yilindan beri aranan ve hakkinda FETÖ silahli terör örgütü kurma ve yönetme suçundan yakalama karari bulunan emekli din kültürü ögretmeni gözaltina alinarak islemlerinin ardindan cezaevine gönderildi.

Yabanci uyruklu sahis DEAS’tan yakalandi

DEAS/ISID silahli terör örgütünün eylem faaliyetlerinin desifresi ve engellenmesine yönelik olarak yapilan çalismalarda, geçmis dönemlerde DEAS terör örgütüne katilarak Suriye’de savasçi olarak faaliyet gösterdigi yönünde bilgiler elde edilen Suriye uyruklu I.S. isimli sahis 25 Agustos günü saat 06.00 siralarinda yakalanarak gözaltina alindi. Sahsin emniyetteki sorgusunun devam ettigi ögrenildi.

FETÖ firarisi 6 yil sonra yakalandi

Terörle Mücadele Sube Müdürlügü tarafindan yapilan bir diger çalismada, FETÖ/PDY Silahli Terör Örgütü Kurma veya Yönetme suçundan 2016 yilindan beri firari olarak aranan ve hakkinda yakalama emri bulunan; emekli din kültürü ögretmeni, esnaf ve avukat yapilanmasinda sohbet hocasi olan M.S.O. isimli süpheli sahis Yunusemre ilçesinde yakalanarak gözaltina alindi. M.S.O. emniyetteki islemlerinin ardindan cezaevine teslim edildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.