Cumhurbaskani Erdogan'in Yas Çay Taban Fiyatini 7 TL Olarak Açiklamasi Açilisa Gelen Çay Üreticilerini Memnun Etti

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Rize-Artvin Havalimani’nin açilisinda yasa çay taban fiyatini desteklemeler ile birlikte 7 TL olarak açiklarken, açilisa gelen Rizeli çay üreticileri açiklanan fiyatin kendilerini memnun ettigini söyledi.

Erdogan, Rize-Artvin Havalimani açilisinda yaptigi konusmada “Çay üreticilerine bugün burada 2022 yili yas çay alim fiyatlarinin da müjdesini de sizlerle paylasmak istiyorum. Bilindigi gibi geçtigimiz yil yas çay alim fiyati kilogramda 3,87 liraydi. Bu yil yas çay alimlarinda uygulanacak taban fiyati yüzde 73’ün üzerinde bir artisla 6 lira 70 kurusa, kilogramda 13 kurus olan destekleme fiyatini yüzde 130 üzerinde artisla 30 kurusa çikartiyoruz. Böylece üreticilerimiz çaylarini geçen yila göre destekleme ile birlikte ortalamasi yüzde 75’e gelen bir artisla kilogrami 7 liradan fabrikaya verebilecek. Yeni çay alis fiyatinin bölgemize ve siz degerli hemsehrileri hayirli olmasini diliyorum” dedi.

Açiklanan yas çay taban fiyati alandakilerin yogun alkisini alirken, açilisa katilan Rizeli çay üreticileri açiklanan fiyatin kendilerini memnun ettigini söyledi.

Muammer Mete isimli Rizeli çay üreticisi "Herkes memnun sadece ben degil. Açiklanan rakam güzel, çay fiyati da desteklemesi de güzel. Bu pahaliligin bu kalabaligin hakkini Reis verdi" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.