Ukrayna, Transdinyester'deki Patlamalari Rusya'nin 'Planli Bir Provokasyonu' Olarak Nitelendirdi

Ukrayna Savunma Bakanligi, Moldova’dan bagimsizligini ilan eden Rus yanlisi Transdinyester’in sözde baskenti Tiraspol’deki Devlet Güvenlik Bakanligi (MGB) merkez binasi önünde meydana gelen patlamalari Rus gizli servislerinin "planli bir provokasyonu" olarak nitelendirdi.

Ukrayna, Transdinyester'deki Patlamalari Rusya'nin 'Planli Bir Provokasyonu' Olarak Nitelendirdi
Ukrayna ile siniri bulunan ve Moldova’dan bagimsizligini ilan eden Rus yanlisi Transdinyester’in sözde baskenti Tiraspol’deki Devlet Güvenlik Bakanligi (MGB) merkez binasi önünde meydana gelen patlamalar hakkinda Ukrayna Savunma Bakanligi açiklama yapti. Bakanlik, Transdinyester’de meydana gelen patlamalari Rus gizli servislerinin "planli bir provokasyonu" olarak nitelendirerek, saldiridan 3 gün önce ayrilikçi bölge liderlerinin Devlet Güvenlik Bakanligi’nda "zaten buna hazirlandiklarini, güvenli ve konforlu bir siginak kurduklarini” ifade etti.

Bakanlik, saldirinin Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafindan panik ve Ukrayna karsiti duygular asilamak için düzenlenen bir dizi kiskirtici önlemden biri oldugunu öne sürdü.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.