Gürsu Belediyesi Gençlerin Gelecegine Ufuklar Açiyor

Gençlerin geleceklerine yön vermelerinde ufuklarini genisletmelerini saglamak amaciyla önemli projeler gerçeklestiren Gürsu Belediyesi, bünyesinde olusturdugu ‘Eurodesk Temas Noktasi’ sayesinde, Gürsu ve Bursa’daki gençleri dünya gençligiyle bulusturuyor.

Gürsu Belediyesi Gençlerin Gelecegine Ufuklar Açiyor
Türkiye, Bursa ve Gürsu çapinda hayata geçirilen projelerle, gençlerin; sosyal, kültürel, ekonomik, toplumsal ve bireysel gelisimlerini, aktif yasama katilimlarini saglamak hedefleriyle, 2019 yilinda, Gürsu Belediyesi’nce Eurodesk Temas Noktasi olusturuldu. Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktasi tarafindan gerçeklestirilen faaliyetlerle; egitim, kültür, gençlik ve spor alanlarindaki, hibe destekli Avrupa Birligi programlarini en etkin sekilde yürüterek, gençlerin, kurum ve kuruluslarin, bu programlardan azami sekilde istifade etmelerini saglamak amaçlaniyor. Bunun yaninda, gençlerin, Avrupa’da, ülkemize dair olusturulmaya çalisilan olumsuz ön yargilarin giderilmesi konusunda etkin rol almalari ve yabanci dillerinin gelisiminin saglanmasi yönünde çalismalar yapilmakta.

354 gönüllü çalisani ile Gürsu Eurodesk Temas Noktasi sayesinde;Gençler, AB programlarini tanima noktasinda gerek yüz yüze gerekse online bilgilendirme seminerlerine katilarak, fikirlerini hayata geçirebilecekleriplatformlarla bulusturuluyor. Bu kapsamda, AB firsatlarindan yararlanmak isteyen gençlere, Gürsu Eurodesk Temas Noktasi gönüllüsü olarak, tüm Avrupa’da, yararlanici kurumlarca gerçeklestirilen ortak proje ve etkinliklere katilma imkani sunuluyor.

“Ülkemizin gelecegini emanet edecegimiz gençlerin gelisimine destek olma yönünde önemli çalismalar yapiyoruz” diyen Gürsu Belediye Baskani Mustafa Isik, “Gençlerin istihdami ve mesleki becerilerini gelistirmeye yönelik kurdugumuz Kolektif Kariyer Merkezimiz sayesinde birçok gencimizin kariyer hedeflerine ulasmada yardimci oluyoruz. Sayin Cumhurbaskanimizin sürekli vurguladigi gelecegin meslekleri konusunda, özellikle nitelikli eleman destegini saglamak ve yeni trendleri yakalamak amaciyla, bu yil, Türk Ulusal Ajansi bünyesinde bulunan ESC (Avrupa Gönüllü Hizmetleri) akreditasyonuna basvurduk. Bu belgeyle gelecek dönemler için Kolektif Kariyer Merkezimiz bünyesinde bulunan yazilim atölyesi ve youtube stüdyosunda, 12 ay süreyle ve belediyenin bütçesinden herhangi bir ödeme çikmadan, Avrupa’nin nitelikli gençlerine imkan saglayarak, bölgemizdeki ve özellikle paydas oldugumuz kuruluslarin çalisanlari ile birlikte, nitelikli katma degerli ürün çikarma noktasinda çalismalar yürütülecek. Bununla birlikte paydasi oldugumuz sanayi kuruluslarinin kapasitesini arttirmaya yönelik olarak yabanci ögrenci ve gönüllülerimiz ile birlikte sanayici ve is adamlarini bir araya getirerek e-ticaret platformlarinin aktif edilmesi ile birlikte, Bursa’mizin ihracat kapasitesini arttirmayi hedefliyoruz. Bu günlerde de, Belediyemiz Eurodesk Temas Noktasi koordinasyonuyla; Italya, Polonya, Almanya, Litvanya ve Isviçre’den gelen60 genci, Gürsu Adrenalin Park’imizda agirliyoruz”dedi.

Avrupa’nin birçok ülkesinden gelen gönüllü gençler, Gürsu Adrenalin Park’da agirlanarak, olusturulan programla, Bursa ve Gürsu’nun Avrupa ölçeginde taninmasi saglanmakta. Düzenlenen gezilerle, kültürel miraslarimizin tanitimi saglanirken, bu zor günlerde yerel esnafin da turizm faaliyetiyle desteklenmesi saglanmakta.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.