Eregli Belediyesinden 268 Esnafa 134 Bin Lira Destek

Konya’nin Eregli Ilçe Belediyesi pandemi dolayisiyla magdur olan ve kriterlere uyan 268 esnafa toplamda 134 bin TL nakdi yardimda bulundu.

Eregli Belediyesinden 268 Esnafa 134 Bin Lira Destek
Eregli Belediyesi pandemi dolayisiyla magdur olan esnafa yardim ödemelerini yapti. Basvurulari alinan ve kriterlere uyan kuaför, berber, kahvehane ve çay ocagi isletmecilerinin tamamina nakdi yardim yapildi.

Konu hakkinda açiklamalarda bulunan Eregli Belediye Baskani Hüseyin Oprukçu, “Covid-19 salgini özellikle esnaflarimizin zor durumda kalmalarina sebep oldu. Sokaga çikma yasagi olan günlerde ekmek kapilarina kilit vuran esnaflarimizin durumuna iliskin hassasiyeti gösteriyoruz. Eregli Belediyesi olarak bu magduriyeti yasayan esnaflarimiza destek olacagimizi belirttik. Bundan sonra baslayan süreçte basvurularini yapan ve kriterlere uyan 268 esnafimiza toplamda 134 bin TL nakdi yardimda bulunduk. Tek gayemiz onlarin durumunun farkinda oldugumuzu göstermek, ufak da olsa yaralarina merhem olmaktir. Bu süreçte özellikle esnaflarimiza, üreticilerimize ve tüm hemserilerimize elimizden gelen destegi vermeye çalistik, her daim yanlarinda olmaya çalistik, bundan sonraki süreçte de destek olmaya, bir ve beraber olmaya devam edecegiz. Diliyorum ki ülkemizi ve tüm dünyayi olumsuz etkileyen bu salgin asilamanin da tamamlanmasiyla birlikte en kisa zaman biter, hayatimiz tamamen normale döner” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.