Cumhurbaskanligi 2. Uluslararasi Yat Yarislari

Organizasyonun Istanbul etabi, 95 tekne ve 800'ün üzerinde katilimciyla Bogaziçi'nde basladi.

Cumhurbaskanligi 2. Uluslararasi Yat Yarislari'nin Istanbul etabi, 95 tekne ve 800'ün üzerinde katilimciyla Bogaziçi'nde basladi.

Cumhurbaskanligi himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanligi, Disisleri Bakanligi ve Gençlik ve Spor Bakanliginin katkilariyla Istanbul Valiligi ve Mugla Valiligi is birliginde, Istanbul Açikdeniz Yat Yaris Kulübü tarafindan organize edilen ve DHL Express ana sponsorlugunda "Iki kitada yasayan sehir" sloganiyla düzenlenen yarisin baslangici, Dolmabahçe Sarayi açiklarinda gerçeklestirildi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardimcisi Nadir Alpaslan, Istanbul Vali Yardimcisi Niyazi Erten, Istanbul Açikdeniz Yat Yaris Kulübü Baskani Ekrem Yemlihaoglu ve davetlilerin de katildigi organizasyonda yaris, Atatürk ve silah arkadaslari onuruna saygi durusunda bulunulmasinin ardindan çalan sirenlerle basladi.

Törende konusan Kültür ve Turizm Bakan Yardimcisi Nadir Alpaslan, "Cumhuriyetimizin kurulusunun 98. yili, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramimiz kutlu olsun. Nice Cumhuriyet Bayramlarina ülkemiz ulassin diyorum. Bugün çok güzel bir sportif etkinlik gerçeklestiriyoruz. Yaris basladi, güzel bir etkinlik olacak. Pandemi döneminde bazi aksakliklar olmustu ama bugün iyi bir katilimla yarismayi gerçeklestiriyoruz. Üç gün boyunca Istanbullulara yelken söleni izlettirecegiz. Tüm katilimcilara basarilar diliyorum. Etkinligin ülkemiz, kültürümüz, turizmimiz ve sporumuz adina hayirli olmasini diliyorum. Tekrar Cumhuriyet Bayramimizi kutluyorum." ifadelerini kullandi.

Cumhurbaskanligi 2. Uluslararasi Yat Yarislari'nda Istanbul etabi, 3 yaris halinde olacak. Bugün baslayan Cumhuriyet Kupasi, Dolmabahçe-Anadolu Hisari arasindaki Bogaz parkurunda, yarin düzenlenecek Mavi Vatan Kupasi ve 31 Ekim'deki Barbaros Hayrettin Pasa Kupasi ise Yesilköy parkurunda yapilacak. Yarisin Istanbul etabi, 31 Ekim'de ödül töreni ile sona erecek.

Cumhurbaskanligi 2. Uluslararasi Yat Yarislari, bu yil ilk kez Mugla ve Istanbul olmak üzere iki etap halinde düzenleniyor. Yarislarin ilk etabi, 25-27 Haziran tarihlerinde Mugla'da yapildi. Istanbul etabinin ardindan iki etap sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaskanligi 2. Uluslararasi Yat Yarisi Sampiyonu unvanina ve Cumhurbaskanligi Kupasi'na hak kazanacak.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.