Yaşlı adamın katili kanınızı donduracak: Önce cinsel organını bıçakla kestim! Sonra…

Antalya'da kaybolduktan 1.5 yıl sonra Döşemealtı ilçesinde bir evin fosseptik çukurunda kol ve bacakları bulunan Süleyman Eken cinayeti davasının ikinci duruşması, 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Cinayeti ilk kez itiraf eden sanık Oktay Yılmaz'ın ifadesinde, "Cinsel organını kestiğim bıçakla cesedi parçalayamayınca ağaç kestiğim testere ile bacak ve kollarını ayırdım" demesi duruşma salonunda gergin anlara neden oldu.

Yaşlı adamın katili kanınızı donduracak: Önce cinsel organını bıçakla kestim! Sonra…
Yaşlı adamın katili kanınızı donduracak: Önce cinsel organını bıçakla kestim! Sonra…
Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşarken 1,5 yıl boyunca kendisinden haber alınamayan Süleyman Eken'in cesedinin Döşemealtı ilçesinde bir evin fosseptik çukurunda bulunmasının ardından tutuklanan 2 cinayet şüphelisinin yargılanmasına devam edildi.

KATİLİN İTİRAF KAN DONDURDU!

Geçtiğimiz 13 Ocak'ta sanıklar Oktay Yılmaz (51) ve kardeşi Mehmet Yılmaz'ın (46) annelerine ait evin fosseptik çukurunda Süleyman Eken'in (55) cesedinin parçalarının bulunmasının ardından gözaltına alınan kardeşler ikinci kez hâkim karşısına çıktı.

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmaya tutuklu sanıklar Oktay ve Mehmet Yılmaz kardeşlerin avukatları hazır bulundu. Şikâyetçi bölümünde ise Süleyman Eken'in annesi Sultan Akhan ile avukatı Hüseyin İlerioğlu hazır bulundu.


CİNAYETİ İLK KEZ İTİRAF ETTİ

SEGBİS üzerinden bağlanan Oktay Yılmaz ilk kez cinayeti itiraf etti. Süleyman Eken'den 2 bin lira faiz ile borç aldığını, ödeme günü ise telefonla arayarak 500 lirası olduğunu, geri kalan bin 500 lirayı bulamadığını söylediğini anlattı.

Yılmaz, "Akşam home office'ime geldi. Parayı tamamlayamadığımı söyledim. Eken bana 'Biz böyle yapanların anasını sinkaf ederiz' dedi. Sonra silahını çekti. 'Senin saçın uzun, kulağında küpe. Seni t.p yaparım' dedi. Devamında 'İndir lan donunu. Oğlan yapacağım t.p olacaksın' dedi. Bu sırada elinde silah vardı. Fermuarını açtı. Cinsel organını çıkarıp 'Kızını göndereceksin' dedi. Bu sırada silahlı elini tuttum. Silah patladı. Süleyman Eken düştü. Sonra nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Eken'in cinsel organını kesmiştim." dedi.

"TESTERE İLE KESTİM"

Oktay Yılmaz ifadesini devamında ise olayı kedine geldiğinde elini yüzünü yıkayıp kardeşi Mehmet Yılmaz'ı çağırdığını, kardeşi ile ofisin altında araçta görüşüp para istediğini söyledi. Kardeşinin cinayetten haberi olmadığını belirten Oktay Yılmaz, daha sonra bara gidip alkol aldıktan sonra gece ofise geri geldiğini belirtti. Yılmaz, "Süleyman'ın cesedini bıçakla kesmeye çalıştım. Olmayınca ağaç testere ile kol ve bacaklarını ayırdım. Bunu yapmam sabahı buldu. Daha sonra cesedi banyoya sürükledim. Naylon poşetlere parçaları koydum. Koli bandı ile sıkıştırdım." dedi.

İkinci gün cesedin kol ve bacak kısmını taksi ile götürüp annesinin Döşemealtı ilçesinde bulunan evinin fosseptik çukuruna atığını kaydeden Yılmaz, "Ertesi gün büyük ceset parçasını getirmeye karar verip asit ile yok etmeye kara verdim. İkinci gün gövde ve baş kısmını bulunduğu ceset poşeti ve kestiğim ağaç testereyi aynı çuvala koydum. Taksiye bindim. Sanayiye giderek asit almak istedim. Ancak o saatte eski sanayideki esnaflar kapalıydı. Bu asidi alamadım. Bu esnada bir konteyneri gördüm. Ceset parçasını buraya attım. Son alarak ise bıçak, silah ve cep telefonunu poşete koyup yat limanında denize attım." dedi. İfadeler sırasında salon adata buz kesti.

Diğer tutuklu sanık Mehmet Yılmaz, kardeşinin işlediği cinayetten haberini olmadığını ve kesinlikle ceset taşıma işinde bulunmadığını yineledi. Suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Tanık ifadelerini ardından duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Yılmaz kardeşlerin tutukluluk halinin devamına karar verildi.

"OĞLUMUN EN AZINDAN MEZARI OLSUN"

İlk duruşmadan sonra konuşan anne Akhan, "Benim oğlumun gövdesi ve baş kısmı hâlâ yok. Buradan katile sesleniyorum. Onlardan tek ve son isteğim. Oğlumun gövdesini ve baş kısmını nereye gömdüğünüzü söyleyin. Oğlumun en azından mezarı olsun. Gidip dua edeyim. Sizlere yalvarıyorum. O benim bir tek oğlumdu" diye feryat etmişti.

NE OLMUŞTU?

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan ve 13 Ocak 2020'de Eken'den haber alamayan Diyarbakır'daki annesi Sultan Akhan, Silvan Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulundu. Antalya polisi yaptığı araştırmada Eken'in öldürülmüş olabileceği şüphesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince kurulan özel ekip, güvenlik kamerası ve cep telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

Cinayet masası ekipleri kayıtlardan Süleyman Eken'in en son kadın kuaförü Oktay Yılmaz ile görüştüğünü belirledi. Ekipler Eken'in telefon sinyalinin son olarak Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi 412 Sokak'taki müstakil evden geldiğini de tespit etti. Ardından teknik ve fiziki takip başlattı. Anneleriyle yaşadığı tespit edildi. Evinin çevresinde arama yapıldı, iş makineleriyle kazı gerçekleştirildi. Kadavra köpeği Melo ile yapılan aramada Eken'in kol ve bacakları evin bahçesindeki fosseptik çukurunda bulundu.

Ceset parçalarının, müstakil bir evin bahçesindeki fosseptik çukurunda bulunması olayıyla ilgili Yılmaz kardeşler tutuklanmıştı. Fosseptik çukurunda bulunan kol ve bacakların DNA testi sonucu Eken'e ait olduğu belirlendi. Polis bir aydır ceset bulma köpeği Melo ile yaptığı aramada ormana atıldığı iddia edilen Süleyman Eken'e ait gövde ve başı bulunamadı.

Cinayet masası ekipleri itfaiyenin desteğiyle çukurdan cesedin parçalarını çıkardı. Ancak gövde ve kafatasına erişemedi. Cesedin kafasına ulaşamayan ekipler, evin karşısındaki ormanlık alan kenarındaki toprak yığınlarında ve makilik alanda iş makinesiyle arama yaptı. Cesedin gövde ve başı kısmı bulunamadı. Bulunan bacakların ise Süleyman Eken'e ait olduğu DNA testi ile kesinleşti.