Evi Yanan Ailenin Yardımına Büyükşehir Koştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı ilçesi Karaelmacık Mahallesinde çıkan yangında evlerini kaybeden ailenin yardımına koştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen malzeme desteği ile tamamen yanan ev yeniden yükselmeye başladı.

Evi Yanan Ailenin Yardımına Büyükşehir Koştu
Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde Karaelmacık Mahallesi Yörük Küme Evleri mevkiinde Cuma günü çıkan yangında Kızılarslan ailesinin evi kül oldu. Bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında her şeylerini kaybeden aileye Manisa Büyükşehir Belediyesi ve mahalle halkı el uzattı.

Yahya-Emine Kızılarslan çiftine ziyarete giden Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Koordinatörlüğü görevlileri eksikleri birer birer tespit edip, aileye yardım sözü verdi.

Ailenin yeni bir eve kavuşması için inşaat malzemeleri getirilerek, hemen yeni evin inşaatına başlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri malzeme desteği verirken, mahalle halkı da evin yapımını üstlendi. İmece usulüyle yanan ev yeniden yükselmeye başladı.

Yangında evlerini kaybeden Yahya-Emine Kızılarslan çifti de Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne malzeme desteğinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.