Çavusoglu, Kahire'de 18 Mart Sehitlerini Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi Törenine Katildi

Disisleri Bakani Mevlüt Çavusoglu, Kahire’de 18 Mart Sehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi töreninde, "Asrin felaketi olan 6 Subat depreminden yaralari hep birlikte sararak daha güçlü sekilde çikacagiz" dedi.

Çavusoglu, Kahire'de 18 Mart Sehitlerini Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi Törenine Katildi
Disisleri Bakani Mevlüt Çavusoglu, Misirli mevkidasi Sameh Shoukry’nin davetine icabetle geldigi Kahire’de Türk Sehitligi’nde 18 Mart Sehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenine katildi.

Sehitler için saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan törende Çavusoglu, Kahire Türk Sehitligi Aniti’na çelenk birakti. Çavusoglu törende yaptigi konusmada, "Burada I. Dünya Savasi’nda hayatini kaybeden 4 bin 500 sehidimiz yatiyor. Basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarimizi rahmetle sükranla ve minnetle yad ediyorum. Bu vesileyle ömrünün bir kismini Kahire’de geçiren milli sairimiz Mehmet Akif Ersoy’u da yad ediyorum. Istiklal Marsimizin kabulünün 102. yildönümünü 12 Mart’ta hep birlikte idrak ettik. Milletimiz tarihinde her güçlügün altindan milli birlik ve beraberlikle kalkmayi bilmistir. Asrin felaketi olan 6 Subat depreminden de insallah yaralari hep birlikte sararak daha güçlü sekilde çikacagiz" ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI