Sürekli Hastaligi Bulunan Iki Hükümlünün Cezalarinin Kaldirilmasina Iliskin Karar Resmi Gazete'de

Sürekli hastaligi bulunan iki hükümlünün kalan cezalarinin kaldirilmasina iliskin Cumhurbaskani Karari Resmi Gazete’de yayimlandi.

Resmi Gazete’nin bugünkü yayimlanan sayisinda yer alan Cumhurbaskani kararlarina göre, 2018 yilinda Kocaeli 1. Agir Ceza Mahkemesince "uyusturucu madde ticareti yapmak" suçundan ayri ayri 10 yil 5 ay hapis ve 100 lira adli para cezasi ile 8 yil 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezasina, 2015’te Kocaeli 3. Agir Ceza Mahkemesince "satmak amaciyla uyusturucu madde bulundurma" suçundan 4 yil 2 ay hapis ve 1000 lira adli para cezasina, 2020’de Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesince "silahla tehdit" suçundan 1 yil 8 ay hapis cezasi ile cezalandirilmasina karar verilen ve bu cezalari kesinleserek Kocaeli Infaz Hakimliginin 23 Haziran 2021 tarihli karariyla 23 yil 19 ay hapis cezasi olarak cezalarinin içtimaina hükmedilen Hasan Sen’in (54) kalan cezasi Adli Tip Kurumunun "sürekli hastalik" raporu sebebiyle kaldirildi.

Silahli terör örgütüne üye olma suçundan 2018 yilinda Izmir 13. Agir Ceza Mahkemesince 7 yil 6 ay hapis cezasina çarptirilan Bilal Konakci’nin (45) kalan cezasinin da Adli Tip Kurumunun "sürekli hastalik ve sakatlik hali" raporu sebebiyle kaldirilmasina karar verildi.

Cumhurbaskani Erdogan’in söz konusu kararlari Türkiye Cumhuriyeti Anayasasi’nin 104’üncü maddesinin 16’nci fikrasi hükmü uyarinca verdigi belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.