Sel Felaketinde Hurdaya Dönen Araçlar, Sahiplerine Teslim Edildi

Kastamonu’nun Inebolu ve Bozkurt ilçesi basta olmak üzere selde hurdaya dönen ve taninmayacak hale gelen araçlar, sahiplerine teslim edildi.

Sel Felaketinde Hurdaya Dönen Araçlar, Sahiplerine Teslim Edildi
Kastamonu’da 11 Agustos’ta Ezine Çayi’nin tasmasi sonucu can kayiplarinin yasandigi, büyük bölümü sular altinda kalan Bozkurt’ta, çok sayida araç da hurdaya döndü. Bozkurt’un yani sira Inebolu, Çatalzeytin ve Küre ilçelerinde de yasanan sel felaketinde araçlar hasar gördü. Sel felaketinde zarar gören araçlarin hasar tespiti için Karayollari 15’inci Bölge Müdürlügü Abana Kampi’nin otoparki ile Inebolu’da bos arazi, araç hurdaligina dönüstürüldü. Hasarli araçlar çekicilerle bulunduklari yerden alinarak bu alanlara götürüldü.

Selde araçlarini kaybeden vatandaslar ise kaybolan araçlarini tespit edebilmek için sasi numarasindan araçlarini bulmaya çalisti. Sasi numarasindan araçlarini bulan vatandaslar, hurdacilarla anlasarak araçlarini satti. Selde taninmayacak hale gelen ve sasi numarasi dahi tahrip olan araçlar ise hem Abana’da hem de Inebolu’da bir süre bekletildi.

Inebolu’da 169 araç hak sahiplerine teslim edildi.

Kastamonu-Inebolu karayolu üzerinde bos araziye çekilen hurda araçlar, bir süre burada bekletildi. Inebolu Ilçe Emniyet Müdürlügü ekipleri, olasi hirsizlik olaylarina karsi burada güvenlik önlemleri aldi. Sel felaketinin üzerinden yaklasik 3,5 ay geçmesinin üzerinden Inebolu Ilçe Emniyet Müdürlügü ekipleri, selde hurdaya dönen 169 aracin hak sahiplerini belirleyerek teslim etti. Aracini teslim almayan 3 kisi içinde zorunlu tebligat çekimi yapildi. Hurdaya dönen araçlardan 3 tanesi de hak sahipleri tarafindan teslim alinmadigi için yediemin otoparkina çekildi. Buna göre Inebolu Ilçe Emniyet Müdürlügü ekipleri, Inebolu’da bos araziye çekilen alanda araç kalmadigi için de görevini sonlandirdi.

Öte yandan, Abani Ilçe Emniyet Müdürlügü ekiplerinin hurdaya çikan araçlarla ilgili çalismalari halen devam ederken, sel ile birlikte 200’den fazla aracin Karadeniz’e sürüklendigi tahmin ediliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.