USD (Alış - Satış) : 6,12 - 6,14 EURO (Alış - Satış) : 7,21 - 7,22

CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan: 'Demokratik açılım' safsatadır

Son zamanlarda siyaset gündemini oluşturan 'Demokratik açılım' çerçevesinde CHP Bursa İl Teşkilatı, MHP İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek niyetlerini paylaştı.

Güncel / 02 Eylül 2009 Çarşamba 15:46
CHP Bursa İl Başkanı Gürhan  Akdoğan: 'Demokratik açılım' safsatadır

 

Son zamanlarda siyaset gü ; ndemini oluşturan ' Demokratik aç ; ılım ' ç ; erç ; evesinde CHP Bursa İl Teşkilatı , MHP İl Teşkilatı ' nı ziyaret ederek dü ; şü ; ncelerini paylaştı . CHP Bursa İl Başkanı Gü ; rhan Akdoğan ve beraberindeki heyet ' Demokratik aç ; ılım ' konusunu gö ; rü ; şmek ü ; zere MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirö ; ren ile bir araya geldi . Aç ; ılımı safsata olarak niteleyen Akdoğan , aç ; ılıma destek vermeyeceklerini ve bu konuda MHP ile gö ; rü ; ş birliği iç ; erisinde olduklarını sö ; yledi . Ü ; lke menfaatlerinin ö ; n planda olduğunu ifade eden Akdoğan , ' Son zamanlarda siyasetin ana gü ; ndem maddesi aç ; ılım ü ; zerine yoğunlaşmış durumda . Tü ; rkiye , 2002 yılından bu yana siyasi aç ; ıdan travma geç ; irmekte . Kamuoyunda aç ; ılımla ilgili MHP ' nin sö ; ylemlerine CHP ' nin sanki bir suskunluk iç ; ersinde olduğu izlenimi var . Biz MHP ile bazı konularda gö ; rü ; ş ayrılığına dü ; şsek bile ü ; lke menfaatleri sö ; z konusu olduğu zaman ortak hareket ediyoruz . Biz bu projeyi ayrışma projesi olarak gö ; rü ; yoruz ve bu projeye destek vermemiz sö ; z konusu değil . Demokratik aç ; ılım yerine Doğu ve Gü ; neydoğu bö ; lgelerini ekonomik aç ; ıdan kalkındırmak gerekir ' diye konuştu . Tü ; rkiye ' de ki etnik kimlik ç ; eşitliliğini bir ç ; iç ; ek bahç ; esine benzeten Demirö ; ren ise Tü ; rk ve Kü ; rt milletinin yıllarca bir arada yaşadığını belirterek , ' Etnik kimliğe sahip olan milletlerin sosyal talepleri olabilir . Ancak binlerce yıllık bir geleneğin kö ; klerini yeniden bozmak , ü ; lkeyi birbirine dü ; şü ; rmektir ' dedi . AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ' ın Abdullah Ö ; calan ' ın idam dosyasının Başbakanlık ' ta bekletilme kararında MHP ' nin sö ; ylediğinin aksine Bahç ; eli ' nin de imzasının olduğuna dair belgenin iç ; eriğinin tamamen değişik olduğunu ifade eden Demirö ; ren , dö ; nemin Başbakanı Bü ; lent Ecevit , Başbakan Yardımcıları Mesut Yılmaz ve Devlet Bahç ; eli ' nin imzalarının olduğu ' Karar Metni ' ni gö ; sterdi . Metinde terö ; rü ; st başının idam edilmesinin iptaline ilişkin herhangi bir yazı bulunmadığına dikkat ç ; eken Demirö ; ren , kamuyonun yanlış bilgilendirildiğini ifade etti .

BaşbakanMesut YılmazBekir BozdağAk PartiMhpYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı