USD (Alış - Satış) : 3,94 - 3,94 EURO (Alış - Satış) : 4,85 - 4,86

CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan: 'Demokratik açılım' safsatadır

Son zamanlarda siyaset gündemini oluşturan 'Demokratik açılım' çerçevesinde CHP Bursa İl Teşkilatı, MHP İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek niyetlerini paylaştı.

Güncel / 02 Eylül 2009 Çarşamba 15:46
CHP Bursa İl Başkanı Gürhan  Akdoğan: 'Demokratik açılım' safsatadır

 

Son zamanlarda siyaset gü ; ndemini oluşturan ' Demokratik aç ; ılım ' ç ; erç ; evesinde CHP Bursa İl Teşkilatı , MHP İl Teşkilatı ' nı ziyaret ederek dü ; şü ; ncelerini paylaştı . CHP Bursa İl Başkanı Gü ; rhan Akdoğan ve beraberindeki heyet ' Demokratik aç ; ılım ' konusunu gö ; rü ; şmek ü ; zere MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirö ; ren ile bir araya geldi . Aç ; ılımı safsata olarak niteleyen Akdoğan , aç ; ılıma destek vermeyeceklerini ve bu konuda MHP ile gö ; rü ; ş birliği iç ; erisinde olduklarını sö ; yledi . Ü ; lke menfaatlerinin ö ; n planda olduğunu ifade eden Akdoğan , ' Son zamanlarda siyasetin ana gü ; ndem maddesi aç ; ılım ü ; zerine yoğunlaşmış durumda . Tü ; rkiye , 2002 yılından bu yana siyasi aç ; ıdan travma geç ; irmekte . Kamuoyunda aç ; ılımla ilgili MHP ' nin sö ; ylemlerine CHP ' nin sanki bir suskunluk iç ; ersinde olduğu izlenimi var . Biz MHP ile bazı konularda gö ; rü ; ş ayrılığına dü ; şsek bile ü ; lke menfaatleri sö ; z konusu olduğu zaman ortak hareket ediyoruz . Biz bu projeyi ayrışma projesi olarak gö ; rü ; yoruz ve bu projeye destek vermemiz sö ; z konusu değil . Demokratik aç ; ılım yerine Doğu ve Gü ; neydoğu bö ; lgelerini ekonomik aç ; ıdan kalkındırmak gerekir ' diye konuştu . Tü ; rkiye ' de ki etnik kimlik ç ; eşitliliğini bir ç ; iç ; ek bahç ; esine benzeten Demirö ; ren ise Tü ; rk ve Kü ; rt milletinin yıllarca bir arada yaşadığını belirterek , ' Etnik kimliğe sahip olan milletlerin sosyal talepleri olabilir . Ancak binlerce yıllık bir geleneğin kö ; klerini yeniden bozmak , ü ; lkeyi birbirine dü ; şü ; rmektir ' dedi . AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ' ın Abdullah Ö ; calan ' ın idam dosyasının Başbakanlık ' ta bekletilme kararında MHP ' nin sö ; ylediğinin aksine Bahç ; eli ' nin de imzasının olduğuna dair belgenin iç ; eriğinin tamamen değişik olduğunu ifade eden Demirö ; ren , dö ; nemin Başbakanı Bü ; lent Ecevit , Başbakan Yardımcıları Mesut Yılmaz ve Devlet Bahç ; eli ' nin imzalarının olduğu ' Karar Metni ' ni gö ; sterdi . Metinde terö ; rü ; st başının idam edilmesinin iptaline ilişkin herhangi bir yazı bulunmadığına dikkat ç ; eken Demirö ; ren , kamuyonun yanlış bilgilendirildiğini ifade etti .

BaşbakanMesut YılmazBekir BozdağAk PartiMhpFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı