Aral Açiklamasi 'Daha Güçlü Bir Türkiye Için Çalisiyoruz'

Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Baskani Zafer Aral, Türk milletinin 15 Temmuz’da vatanini ve demokrasisini koruma kararliligini tüm dünyaya gösterdigini belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde daha güçlü bir Türkiye için çalismaya, üretmeye ve savunma sanayimizi gelistirmeye devam edecegiz” dedi.

Aral Açiklamasi 'Daha Güçlü Bir Türkiye Için Çalisiyoruz'
CANiK’in de içinde bulundugu Samsun Yurt Savunma Yönetim Kurulu Baskani Zafer Aral, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayisiyla yaptigi açiklamada, “15 Temmuz, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde demokrasisini ve bagimsizligini savundugu bir destan olarak tarihte yerini aldi. Milletimiz, vatanini ve demokrasisini koruma kararliligini tüm dünyaya gösterdi. Bu önemli günde, aziz sehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle aniyoruz. Vatani ugruna canini feda eden kahramanlarimizin anisini yasatmak ve ülkemizin bagimsizligini korumak hepimizin görevidir. CANiK ve SYS Grup sirketleri olarak, milli savunma sanayimizin gelismesine ve ülkemizin güvenligini saglamaya kararliyiz. Savunma sanayisinde yerli ve milli üretimin önemini anladigimiz bu dönemde, teknolojik altyapimizi güçlendirerek kabiliyetlerimizi artiriyoruz. CANiK basta olmak üzere grup sirketlerimiz, stratejimiz dogrultusunda gelisim ve basarilarini sürdürüyor. Bu topraklarda dogup gelisen bir sanayi kurulusu olarak, devletimizin liderliginde ülkemizin yürüyüsüne omuz vermeye devam edecegiz. Yüksek katma degerli ürünlerin ihracatiyla ülke ekonomisine katki saglamak en önemli hedefimizdir” ifadelerini kullandi.

Daha güçlü bir Türkiye için

Daha güçlü bir Türkiye için çalistiklarini vurgulayan Zafer Aral, açiklamasini söyle tamamladi:

“15 Temmuz’un yil dönümünde, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha hatirliyor ve demokrasimizin önemini vurguluyoruz. Bu vesileyle, basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslari olmak üzere, tüm sehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve sükranla aniyoruz. Birlik ve beraberlik içinde daha güçlü bir Türkiye için çalismaya, üretmeye ve savunma sanayimizi gelistirmeye devam edecegiz. Vatan sevgisi ve milletimizin bagimsizligina olan inancimizla, gelecege umutla bakiyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.”
Kaynak: İHA