Özhaseki Açiklamasi 'Milletin Menfaatine Olan Ne Varsa Takipçisiyiz'

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki, milletin menfaatine olan, vatandasin memnuniyetini saglayacak ne varsa onun takipçisi olduklarini belirterek, "Baskalari gibi algi pesinde degiliz, yalanlar pesinde degiliz. Çünkü yalanlar uçucu, algilar geçicidir" dedi.

Özhaseki Açiklamasi 'Milletin Menfaatine Olan Ne Varsa Takipçisiyiz'


AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Özhaseki, Akdeniz Belediyesini ziyaret ederek Baskan Mustafa Gültak ile bir araya geldi. Belediye konferans salonunda gerçeklesen bulusmaya, AK Parti MKYK Üyesi Yerel Yönetimler Baskan Yardimcisi Mehmet Ali Eroglu, İçel milletvekilleri Haci Özkan, Zeynep Gül Yilmaz ve Ali Cumhur Taskin ile Il Baskani Cesim Ercik ve belediye baskan yardimcilari ile meclis üyeleri katildi.“Milletin menfaatine olan ne varsa takipçisiyiz”

MYK’da alinan karar neticesinde tüm belediyeleri gezdiklerini ve hizmetlerini takip ettiklerini kaydeden Özhaseki, "Ankara nezdinde de yapilabilecek bir sey varsa kendileriyle konusup çözüm noktasini buluyoruz. Amacimiz, derdimiz hizmet vermek, ortaya eser birakmak. Bunun içindir ki, Türkiye’deki tüm belediyelerimizi geziyoruz, hizmetleri istisare ediyoruz. Milletin menfaatine olan, vatandasin memnuniyetini saglayacak ne varsa onun takipçisiyiz. Baskalari gibi algi pesinde degiliz, yalanlar pesinde degiliz. Çünkü yalanlar uçucu, algilar geçicidir. Insanlari en fazla yatsiya kadar kandirabilirler ama hizmetler kalici, eseler kalicidir” diye konustu.“Isçi çikarmayan ender belediye baskanlarindan biriyim”

Liman, serbest bölge, organize sanayi bölgesi ve daha birçok yatirimin ve ticari hareketliligin en yogun oldugu ilçelerden biri olan Akdeniz’i 232 milyon lira borç ile devraldiklarini anlatan Baskan Gültak ise “Akdeniz’i oldukça borçlu bir belediye olarak karsimizda bulduk. İçel’de su an isçi çikarmayan ender belediye baskanlarindan biriyim. İçel’de, barisi ve kardesligi saglamamiz gerekiyordu. Bunun yolu da sahada olmakti. Haftanin 5 gününü sahada geçiriyoruz. Kalan günleri de makama ayiriyoruz. Vatandaslarimizin dügünlerine, taziyelerine katiliyoruz” ifadelerini kullandi. Akdeniz’i degistiren hizmet ve projeleri anlatan Baskan Gültak, sözlerini söyle sürdürdü:

“Göreve gelir gelmez partimizin en önemli hizmetlerinden biri olan ‘Beyaz Masayi’ kurduk. Ilk günden beri insanlarimizi kapida karsiliyoruz. Isleri bitinceye dek vatandaslarimizla ilgileniyoruz. İçel Millet Bahçesi’nin kentimize ve insanlarimiza kazandirilmasini sagladik. Çay ve Baris Mahalleleri’nde, toplu konut projelerinin startini verdik. Spor açisindan da fakir olan ilçemize, 3 buçuk yilda 40 milyon TL tutarinda spor yatirimlari kazandirdik. Yasli ve engelli bakim hizmeti baslattik. Okul bahçelerine kurdugumuz portatif havuzlar ile binlerce çocugumuza yüzmeyi ögrettik. Her gün sokak gösterilerinin yasandigi, 1 kilometre uzunlugundaki 142’nci caddemizi degistirip, üstü kapali, dükkanlarin ve evlerin yenilendigi kapali bir pazaryerine dönüstürdük. Göreve gelir gelmez kadin kooperatifi kurduk. Kadinlara satis yapabilmeleri için kadin emegi diyarinda yer verdik. Kadinlarimiz simdi de tarima basladi.

Akdam Mahallemize stevia (seker otu) ile moringa çayi bitkisi ektiler. Türkiye’de simülatörle vinç operatörlügü egitimi veren belediyelerin basinda geliyoruz. Gençlerimize egitimde firsat esitligi saglayip, ücretsiz online egitim portali ve etüt merkezini hizmete açtik. Akdeniz’e 11 kültür ve sanat evi kazandirdik, Huzurkent’e de 12’nci kültür sanat evimizi yakinda hizmete açacagiz.”

“Heyecanliyiz, çaliskaniz, 7/24 sahadayiz”

Akdeniz’e kazandirdiklari en önemli hizmetin, barisi, kardesligi ve esitligi yeniden getirmek oldugunu vurgulayan Baskan Gültak, sözlerini söyle sonlandirdi: “Heyecanliyiz, çaliskaniz, 7/24 sahadayiz. Bizlere inanan ve güvenen insanlarimizin da destegiyle, ayni inanç ve kararlilikla Akdeniz’e hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Basta dünya lideri Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’a tesekkür ediyorum. Bakanimiz Lütfi Elvan’a, çok degerli milletvekillerimize, AK Parti Il Baskanimiza ayrica tesekkür ediyorum."

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.