Baskan Demir, Jandarma Teskilatinin 183. Kurulus Yil Dönümünü Kutladi

Ardahan Belediye Baskani Faruk Demir, Jandarma Teskilatinin 183. Kurulus Yil Dönümü dolayisiyla bir kutlama mesaji yayinladi.

Baskan Demir mesajinda sunlari kaydetti;

“Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenligini, büyük bir özveriyle saglayan Jandarma Teskilatimizin 183. kurulus yildönümünü kutlamanin gurur ve mutlulugunu yasiyoruz. Tarihi san ve serefle dolu olan Jandarma Teskilatimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlügünün korunmasi, milletimizin huzur ve güvenligi ile kamu düzeninin saglanmasi yönündeki hizmetleriyle halkimizin takdirini kazanmistir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle ‘Bir Kanun Ordusu’ olan Jandarma Teskilatimiz; milletimizin emniyeti için çalisarak serefli bir görevi ifa etmekte, varligi ile milletimize güven vermektedir. Jandarma Teskilatimizin bu önemli görevi 183 yildir oldugu gibi bundan sonra da layikiyla yerine getirecegine, her alanda ulasmis oldugu basari çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayisi ile daha üst seviyelere yükseltecegine yürekten inaniyorum. Gelisen güçlü yapisi, egitim düzeyi ve teknolojik donanimiyla kivanç duydugumuz Jandarma Teskilatimizin 183’üncü yil dönümünü kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz sehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle, hayatta olan kahraman gazilerimizi sükranla aniyorum.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.