Kavala davasında yeni gelişme! Savcıdan flaş talep!

Gezi Parkı olaylarını organize ve finanse etmekle suçlanan işadamı Osman Kavala'nın yargılandığı davada Cumhuriyet savcısı görüşünü açıkladı. Savcı, Kavala’nın tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Birleştirilen 52 sanıklı Gezi ve Çarşı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın tutukluluk halinin oy çokluğuyla devamına karar verildi.

Kavala davasında yeni gelişme! Savcıdan flaş talep!
Kavala davasında yeni gelişme! Savcıdan flaş talep!
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın tek tutuklu sanığı olan Osman Kavala, duruşmaya katılmadı. Tutuksuz bazı sanıklar ve avukatlar duruşma salonunda hazır bulundu. CHP milletvekilleri Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; ABD, Fransa, İtalya, Belçika, Norveç ve İsveç konsolosluk temsilcilikleri ve Hollanda'dan bir milletvekili de duruşmayı izleyenler arasında yer aldı. Duruşma öncesi İstanbul Adalet Sarayı önünde Kavala'ya destek olan bir grup tarafından basın açıklaması yapıldı. Kavala'nın serbest bırakılmasını isteyen grupta CHP'li Özel, Tanrıkulu ve Kaftancıoğlu da vardı.

HEYET MÜZAKEREYE ÇEKİLDİ

Duruşmada sanıklardan Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ayşe Mücella Yapıcı savunma yaptı. Daha sonra avukatlar savunma ve taleplerini dile getirdi. Kavala'nın avukatları, tahliye kararı verilmesini istedi.

Cumhuriyet savcısı ise Kavala'nın tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, müzakereye çekildi. 

TUTUKLULUĞUNA DEVAM KARARI

Birleştirilen 52 sanıklı Gezi ve Çarşı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın tutukluluk halinin oy çokluğuyla devamına karar verildi. Mahkeme heyeti tutukluluğun devamı yönünde karar verip, duruşmayı erteledi.