Sedat Peker Suç Örgütüne Yönelik Operasyonda Yakalanan Bir Süpheli Daha Tutuklandi

Elebasiligini Sedat Peker'in yaptigi suç örgütüyle irtibatli oldugu ve 2017'de islenen bir cinayetle baglantisi ortaya çiktigi gerekçesiyle Istanbul’da düzenlenen operasyonda gözaltina alinan süpheli S.K. tutuklandi.Anadolu Cumhuriyet Bassavciliginca, 2017'de Çekmeköy'de Cahit Çetin'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen sorusturma kapsaminda 13 süpheli hakkinda gözalti karari verilmisti.

Istanbul Emniyet Müdürlügü Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü ekiplerince, 29 Haziran'da Istanbul, Aydin, Düzce ve Yalova'da düzenlenen es zamanli operasyonda, Sedat Peker ile baglantili ve söz konusu cinayetle irtibatli oldugu gerekçesiyle 10 kisi yakalanmisti.

Emniyetteki islemlerinin ardindan adliyeye sevk edilen zanlilardan 2’si tutuklanirken, 3’ü adli kontrol sartiyla, 5’i ise tutuksuz yargilanmak üzere serbest birakilmisti.

Sorusturma kapsaminda çalismalarini sürdüren polis ekipleri, firari 3 kisiden 1’i olan S.K’yi Istanbul’da yakaladi.

Ifade islemlerinin tamamlanmasinin ardindan adliyeye çikarilan zanli tutuklandi.

Firari 2 süphelinin yakalanmasi için de çalismalarin devam ettigi bildirildi.

Tutuklanan S.K’nin, 12 Mayis’ta Maltepe’de yasanan ve 3 kisinin öldügü, 2 kisinin yaralandigi silahli kavgada hayatini kaybedenlerden Ugur Köroglu’nun agabeyi oldugu ögrenildi.

- Olay

Çekmeköy'de 31 Agustos 2017'de silahli saldiriya ugrayan Cahit Çetin hayatini kaybetmis, olayla ilgili yürütülen sorusturmada o dönem gözaltina alinan 4 kisi tutuklanmisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.