GÜNCELLEME 2 - Beyoglu'nda Otelin Restoraninda Çikan Kavgada 2'Si Polis 12 Kisi Yaralandi

Gözaltina alinan Furkan Çalikoglu tutuklanirken, Aysegül Çinar serbest birakildiADLI SÜREÇ EKLENDI.

Beyoglu'nda bir otelin restoraninda çikan kavgada, 2 polis ve bekçinin de aralarinda bulundugu 12 kisinin yaralanmasina iliskin gözaltina alinan oyuncu Aysegül Çinar serbest birakilirken, arkadasi Furkan Çalikoglu sevk edildigi hakimlikteki sorgusunun ardindan tutuklandi.

Karaköy Bankalar Caddesi'ndeki bir otelin restoraninda oyuncu Aysegül Çinar ile arkadasi Furkan Çalikoglu arasinda tartisma çikti. Furkan Çalikoglu, tartismanin büyümesi üzerine olaya müdahale eden bazi çalisanlarla da arbede yasadi.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldiran zanli, arbede sirasinda polislerden birinin silahini alarak bosluga ates etti. Görevlilere ve çevredekilere hakaret eden süpheli, olay yerine çagrilan takviye kuvvetle kademeli güç kullanilarak etkisiz hale getirildi.

Olay sirasinda polislere mukavemette bulunan Aysegül Çinar'a da müdahale edildi.

Yasanan arbede sirasinda hafif yaralanan 2 polis memuru ile bekçinin de aralarinda bulundugu 12 kisinin hayati tehlikelerinin olmadigi ögrenildi.

Gözaltina alinan iki kisi, ifadeleri alinmak üzere Karaköy Polis Merkezi'ne, emniyetteki islemlerinin tamamlanmasinin ardindan da Istanbul Adalet Sarayi'na götürüldü.

Savciliktaki ifadelerin ardindan Aysegül Çinar serbest birakilirken, Furkan Çalikoglu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimligi'ne çikarilan Furkan Çalikoglu'nun tutuklanmasina karar verildi.

Kaynak: AA