11 Yildir Firari Adam Yakalaninca Kendini Böyle Savundu Açiklamasi 'Barisçil Olmasam 11 Yildir Kaçmazdim'

Amasya’da tarla komsusuyla yasadigi su kavgasi sonrasinda ’kasten adam öldürmeye tesebbüs’ suçundan 18 yil ceza alan, 11 yildir aranmasina ragmen çesitli kentlerde sahte isimle çobanlik yaparak izini kaybettirmeye çalisan sahis, köyüne dönüp saklandigi evinde jandarmanin operasyonu sonucu yakalandi.

11 Yildir Firari Adam Yakalaninca Kendini Böyle Savundu Açiklamasi 'Barisçil Olmasam 11 Yildir Kaçmazdim'
Ankara, Yozgat ve Sivas’ta baska bir isimle kendini tanitip çobanlik yaparak izini kaybettiren Mehmet Çetindag(48), 11 yillik kaçisini gazetecilere “Kavgaci bir insan degilim. Barisçilim. Barisçil olmasam 11 yildir kaçmazdim” sözleriyle yorumladi.

Cezaevinde 6 ay kalip tutuksuz yargilanmak üzere serbest kaldiktan sonra 2010 yilinda 18 yil cezaya çarptirilip hakkinda yakalama karari çikmasi üzerine kayiplara karisan evli ve 5 çocuk babasi Çetindag, “Mahkeme onamalari geldi. Ben verilen cezayi çok buldum. Yargitay’a gönderdim. O da az buldu. Daha çok gönderdi. Çocuklarimi topluma kazandirmak için bunca mücadeleyi verdim. Adalete güvendigim zaman benim çocuklarima kim bakacakti. Daha önce cezaevinde yattigimda kimse ilgilenmedi. Çocuklarimi diploma sahibi yaptim. Su anda halen ögrenim gören de var” ifadelerini kullandi.

Yaylalarda çobanlik yapmayi “kaçmanin en kolay yolu” olarak gördügü için sahte isimle insanlara kendini tanitip çalisarak Amasya’nin Yagçiabdal köyündeki ailesinin geçimini de sürdürdügüne deginen Çetindag, “Özgüvenimle, kisiligimle, kariyerimle, karakterimle çalistim. Bu sahtelik degil” ifadelerini kullandi.

Amasya Il Jandarma Komutanligindaki sorgusunun ardindan adliyeye götürülen Çetindag, tutuklanarak cezaevine konuldu. Bir sonraki durusmasi ise 16 Aralik’ta.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.