Yozgat'ta 32 Açıköğretim Öğrencisi Diplomalarını Aldı
Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, Açıköğretim Lisesi’nden mezun olan 32 öğrenci diplomalarını aldı.
![Yozgat'ta 32 Açıköğretim Öğrencisi Diplomalarını Aldı](https://images.beyazgazete.com/haber/2015/12/15/20151215_yozgat-ta-32-acikogretim-ogrencisi-diplomalarini-aldi.jpg)
Açık Öğretim Okulları’nın sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da öğrencilere hizmet verdiğini kaydeden Başyemenici, ’’Bu kapsamda, 13 ülkede hizmetimiz vardır. Bunlar Batı Avrupa’da ki ülkelerimizin yanı sıra Orta Doğu Ülkeleri, Kıbrıs ve Azerbaycan olmak üzere 13 ülkede 20 şehirde sınav merkezi olarak öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Takriben 6 bin civarında yurt dışında öğrencimiz var. Biz soydaşlarımızın olduğu her yerde Açık Öğretim Okulları olarak hizmet vermek istiyoruz. Bu konuda Balkanlarda da Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek ve Yunanistan’la ilgili çalışmalarımız, görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın bir zamanda da buralarda irtibat bürolarımızın açılması için gereken gayreti gösteriyoruz’’ dedi.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, açıköğretimin de bir çok sayıda vatandaşın eğitimini sürdürmesini sağladığını söyledi.
Yozgat türkülerinden oluşan kısa bir konser verildikten sonra Açık Lise Mezunu 32 öğrencinin belgeleri törenle dağıtıldı.
FOTOĞRAF SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ
Programın ikinci etabında ise, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Gazeteci Seyfi Çelikkaya’nın öğretici olarak görev yaptığı Fotoğrafçılık Kursu’na devam eden kursiyerlerin fotoğraflarının da yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Yozgat Merkez ve ilçelerdeki Halk Eğitim Merkezleri’nin yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte Yozgat’ta çekelin fotoğraflar hakkında Çelikkaya davetlileri bilgilendirdi.