Savcı Sayan o paraların hesabını sordu

CHP'deki KAYIP para krizine bir tepki de CHP eski milletvekili Savcı Sayan'dan geldi. Sayan, CHP'nin içinde bulunduğu durumla ilgili savcıları göreve çağırdı.
Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen Mustafa Zengin Mustafa Sarıgül Deniz Baykal 


Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan ' Dinamit ' programında CHP'nin içinde bulunduğu durum ile ilgili açıklamalar Sayan, bu iddiaların daha önce özel kulislerde de konuşulduğunu söyledi.

Sayan, şunları söyledi;

DAHA ÖNCE DUYMUŞTUK
Ortada bir iddia var. Bu iddia ortaya atılmadan önce biz kendi özel dostlarımızla yaptığımız konuşmalarda bu işi duyduk. Belediyelerden para toplanıyor. Özel bir televizyon kurulacak. CHP'nin propagandasını yapacak bir televizyon kurulacak. O yüzden bizden para toplandı. ' denildi. Biz bunu duyum olarak aldık.

BELEDİYELERDEN PARA İSTEMİŞLER
Biz bunu bir sene önce duyduk ama son günlerde Türkiye'nin önemli bir gazetesi manşet attı ve CHP'nin üst kademesi Kılıçdaroğlu'nun eşliğinde bir oteldeki toplantıda belediye
başkanlarından Biz Artı Bir televizyonunu satın alacağız diye 500 bin dolar para istediler. Sarıyer ve Ataşehir'den de 2 milyon dolar para istediler.

MUSTAFA ZENGİN AÇIK AÇIK SÖYLEDİ
Bu olaylar daha konuşulmadan önce, Artı 1 televizyonunda bir hareketlenme duyduk ama sonradan susuldu. Mustafa Zengin bey dedi ki; ' Benden direk olarak istemediler. Endirek olarak bir milletvekili geldi bir televizyon kanalı kurulacak ve tadilat işleri var dediler. Bende bunu kabul ettim ve arkadaşları gönderdim. 500 bin lira masraf çıkardılar. '

PARALER NEREYE GİTTİ?
Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen diyor ki ' Ben verdim. Savcı beni çağırırsa ben giderim ve bütün şeyleri söylerim ' diyor. Savcılar nerede? Peki Kılıçdaroğlu bu paralar nereye gitti?

SARIGÜL'Ü TASVİYE ETMEK İSTİYORLAR
Sayan, Deniz Baykal'a oynanan oyunun Mustafa Sarıgül'e de oynandığını ifade ederken
' Sarıgül'ü de CHP'yi de dizayn ediyorlar. Bugünkü olay Sarıgül'ü tasfiye operasyonudur. Baykal'ı tasfiye ettiren güç, Kılıçdaroğlu üzerinden Sarıgül'ü de tasfiye ediyor. Sarıgül2ü bilerek tasarlayarak siyasetten yok ediyorlar. ' diye konuştu.

BEYAZ GAZETE
Deniz Baykal Hakkında
Hüseyin Hilmi Bey ile Feride Hanım'ın oğludur. 1952 yılında Antalya Atatürk Ortaokulundan, 1955 yılında Antalya Lisesi'nden mezun oldu. 1959 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne 1960 yılında asistan olarak girdi. 1963'te doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra iki yıl Rockefeller Foundation bursu ile ABD'de kaldı ve Columbia Üniversitesi ile Berkeley Üniversitesi'nde çalışmala...
devamı
10 Ocak 2015 Cumartesi günü yayınlandı