Türkan Şoray Samsun'da hayranlarıyla buluştu

Samsun'da bulunan bir kafede hayranlarıyla buluşan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, film setlerinde oyuncuların çalışma sürelerinin 18-20 saat değil, 8-10 saat olması gerektiğini söyledi.
Sinema Oyuncusu Türkan Şoray Oyunculuk Sinema Filmi 


Samsun'un İlkadım ilçesinde bir alışveriş merkezi içerisinde bulunan kafede hayranlarıyla buluşan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, gazetecilerin sorularını cevapladı. Film setlerinde oyuncuların normalde 8 ya da 10 saat çalışması gerektiğini söyleyen Şoray, “Samsun'da olmaktan çok mutluyum. Sinemayı bırakmadım. Bizim izleyiciye sorumluluklarımız var. En güzel filmleri gerçekleştireceğim inşallah. Setlerde çalışan ve yorulan arkadaşlarım elbette haklılar. Film çekimleri çok zordur. Yani izleyicinin 1 dakikada izlediği sahnenin çekimi için saatlerce uğraş ve emek veriliyor. 18-20 saat çalışıyor. Yani bunun sürekli tüketim olduğu için ve her hafta olduğu için zor koşullarda çalışıyorlar. Bu setin ve filmlerin kalitesini de etkiliyor. Yani normalinde en fazla 8 saat ya da 10 saat olmalı, 18-20 saat çalışmak gerçekten zor ' dedi.

Türkan Şoray açıklamalarının ardından kendisiyle görüşmek isteyen hayranlarıyla bir araya gelerek imza dağıttı.

Türkan Şoray Hakkında
Türk sinemasında Sultan lakabıyla anılmaktadır. Fatih Kız Lisesi orta bölümünü bitirmiştir. 1960'larda sinema ile tanışmış, 1964'te 1. Antalya Film Festivali'nde "Acı Hayat" filmiyle en başarılı kadın oyuncu ödülünü almıştır. Dünyanın en çok film çeviren kadın oyuncusudur.[1] Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik'le birlikte, Türk sinemasının bir dönemine damgasını vurmuş dört önemli kadın oyuncudan biri kabul edilir. Bu dörtlü içinde, tek yö...
devamı
19 Ekim 2014 Pazar günü yayınlandı