İskenderun'da Başbakan Erdoğan İçin Fener Alayı Yürüyüşü Düzenlendi.

Hatay ' ın İskenderun İlçesinde Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Fener Alayı yürüyüşü düzenlendi. Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan ' a destek için ellerinde meşaleler ile Fener Alayı yürüyüşü yapan binlerce İskenderunlu, İstiklal Marşı ile yürüyüşe son verdi. İlçe Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Atatürk Anıt Alanında toplanan vatandaşlara meşaleler dağıtıldı.
Belediye Başkanı Mehmet Akif Ersoy Cumhurbaşkanlığı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan 


İskenderun Erdoğan Gönüllülerinin ' Aslan Yalnız Yürümeyeceksin ' pankartının arkasında yürüyüş korteji oluşturan vatandaşlara İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen İlçesi Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Vedat Tosun ve çok sayıda parti yöneticisi eşlik etti. Yürüyüşte ' Erdoğan ' sloganları atan vatandaşlar, Filistin için de ' Kahrolsun İsrail ' dediler. Sokak çalgıcıları da mehter marşı seslendirdiler. Büyük bir Türk bayrağı ve Erdoğan posterlerinin açıldığı yürüyüşün sonunda açıklama yapan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir fırsat olduğunu belirterek bu seçimlerin ezilen mazlumun ve mağdurun seçimi olduğunu vurguladı. Seyfi Dingil; “sadece Türkiye ' ye bir cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Komşu devletlerle birlikte bütün İslam dünyasına bir Cumhurbaşkanı, bir lider seçiyoruz. 10 Ağustos tarihinde Türkiye ilk defa halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanına sahip olacak. Bütün Türkiye ' nin geleceği bu seçime bağlı. Bugüne kadar derin devlet, paralel yapı, gezi olayları olsun Türkiye ' nin büyümesini yücelmesini bayrağının dalgalanmasını, pasaportunun şahsiyetini hepsini Recep Tayyip Erdoğan ' a borçluyuz” dedi ve katılımcılara teşekkür etti. Başkan Seyfi Dingil ' in ardından konuşan Ak Parti Hatay Gençlik Kolları Başkanı Kurtçan Çelebi ise bu ülkede Cumhurbaşkanı adayı olup Mehmet Akif Ersoy ' un yazdığı İstiklal Marşını bilmeyenlere İstiklal Marşı ile karşılık vermek istediklerini söyledi. İstiklal Marşının okunması ile son bulan yürüyüş olaysız bir şekilde sona erdi.

Recep Tayyip Erdoğan Hakkında
Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu. Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplu...
devamı
7 Ağustos 2014 Perşembe günü yayınlandı