Genç Ayten’in ölümünde kıskançlık iddiası

Genç kızın babası detay
Yılbaşı Kıskançlık Öğrenciler Sağlık Ekipleri Ölüm Haberi 

-Babanın gözyaşları detay
-Baba İbrahim Keklik röp.
-Cenazenin kaldırılışı
-Adli tıp detay
-Ayten Keklik'in fotoğrafı
-Furkan K.'nın fotoğrafı

( ANTALYA )- Genç kızı ‘Başkalarına yar etmem’ deyip öldürmüş- Ayten’in babası İbrahim Keklik:-“Kıskanıyordu, ‘başkalarına yar etmem’ demiş. Allah belasını versin” ANTALYA

- Burdur'un Ağlasun ilçesinde, yılbaşı akşamı erkek arkadaşı 19 yaşındaki Furkan K. tarafından öldürülen 17 yaşındaki Ayten Keklik’in cenazesini adli tıptan almaya gelen baba Erdinç Keklik, kızının kıskançlık kurbanı olduğunu ileri sürdü. Olay, Ağlasun ilçesinin Sakarca Mahallesi’nde öğrencilerin kaldığı 4 katlı binanın son katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mersin’de yaklaşık 3 yıl önce Furkan K. (19) ile tanışan Ayten Keklik (17), sevgili oldular. İddialara göre ise Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Ağlasun Meslek Yüksekokulu (MYO) Posta Hizmetleri Bölümü öğrencisi Furkan K. bir müddet önce geldiği Mersin’de genç kızla kavga etti ve ikili ayrılma kararı aldı. Yine iddialara göre ise iki genç tekrar barıştı. Geçtiğimiz yılbaşı akşamı ise Burdur’a giden Hafsa Sultan Kız Meslek Lisesi öğrencisi genç kız, Furkan K. tarafından önce bıçaklandı, ardından yastıkla boğularak öldürüldü. Sesleri duyan apartmandakiler diğer öğrencilerin durumu haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Ayten Keklik’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Furkan K.’nin ise intihara kalkıştığı belirlendi. Ambulansla Bucak Devlet Hastanesi’ne götürülen Furkan K. tedaviye alındı. Ayten Keklik’in cenazesi Burdur Devlet Hastanesi’ne gönderildi. "Başkalarına yar etmem’ demiş" Burdur’dan Antalya’ya sevk edilen Keklik’in cenazesini almaya gelen Baba İbrahim Keklik ise gözyaşları içerisinde kızının kıskançlıktan dolayı öldürüldüğünü iddia etti. “Kızımı 29’unda gönderdim 21.30’da. Ayın 30’unda ise Burdur’a indi, akşamı yola çıkıp 31’inde Mersin’e dönmüş olacaktı, dönmedi” diyen Keklik, “15 gün önce Habersiz Mersin’e gelmiş ve kavga etmişler. Kızımı hatta orada tehdit etmiş. Burdur’a geldikten sonra ise telefon açıp ‘her şey için özür dilerim’ diyerek barışmışlar. Biz de kızımızı günübirlik gönderdik ama maalesef ölüm haberi geldi. Kıskanıyordu, sapık. Kızım da ayrılmak istiyordu. Kızımı tehdit etmiş, öldürürüm seni demiş. Başkalarına yar etmem demiş. Allah belasını versin. Yargıya güveniyorum, cezasını almasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından zor ayakta duran acılı baba, kızının cenazesini teslim aldı. Genç kızın cenazesi, Mersin’in Erdem ilçesinde toprağa verilecek.
2 Ocak 2018 Salı günü yayınlandı